“Kırşehir’imizi baştan aşağı tekrar komple yeniliyoruz”

“Kırşehir’imizi baştan aşağı tekrar komple yeniliyoruz”

01.11.2018

Mahalle toplantılarına başlayan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Kırşehir’imizi baştan aşağı tekrar komple yeniliyoruz” Bahçeci, “Biz bir şehir yönetiyoruz, bu şehiri yönetirken bütün hizmetleri iyi planlamamız lazım” Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bahçelievler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi ve “Projelerimizle Kırşehir’de çok mesafe kat ettik, inşallah daha çok mesafeyi hep birlikte beraberce kat edeceğiz” dedi. Başkan […]

Mahalle toplantılarına başlayan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

“Kırşehir’imizi baştan aşağı tekrar komple yeniliyoruz”

Bahçeci, “Biz bir şehir yönetiyoruz, bu şehiri yönetirken bütün hizmetleri iyi planlamamız lazım”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bahçelievler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi ve “Projelerimizle Kırşehir’de çok mesafe kat ettik, inşallah daha çok mesafeyi hep birlikte beraberce kat edeceğiz” dedi.
Başkan Bahçeci, mahalle buluşmasında yaptığı konuşmada, “Bu toplantılarla mahallemizi kontrol ediyoruz. On yıldır sizlere Kırşehir’imize hizmet ediyoruz. Bu on yıl içerisinde Kırşehir’imizi baştan aşağı tekrar komple yeniliyoruz, kolay bir süreç değil. On yıl önceki mahallemizi hatırlarsanız, bugünkü geldiğimiz noktada çok mesafem aldığımızı görürüz. İş biter mi? bitmez. Eksik biter mi? Bitmez. Bahçelievler mahallesinde bir metre kara kilit parke var mıydı yoktu. Şuanda üçte ikisini tamamlamış durumdayız. Hepsi bitmedi bu devam edecek. İhalemizi yaptık diğer sokaklarımız da devam edecek. Biraz sabırlı olacağız mesele oy meselesi değil. Sokağı yaparken kaç oyu var veyahut ta kaç oyu yok ona bakmıyoruz. Bahçelievlerin bütün sokaklarını bitireceğiz. Bahçelievler bize en çok destek veren bir mahallemiz. 30 yıllık mahallede kanalizasyon, yol, doğalgaz, bölünmüş yol yoktu. Okul bahçelerimiz rezil durumdaydı, doğru dürüst parkımız yoktu” diye konuştu.
Kırşehir’i baştan aşağı tekrar yenilediklerini anlatan Başkan Bahçeci, şöyle devam etti:
“Bahçelievler Mahallesine konağımızı yaptık, yollarımızı yaptık, parkımızı yaptık, şimdi ise sokaklarımızı yapıyoruz. Allah’ın izni ile kalan yerleri de biz bitireceğiz. Organize Sanayi yolumuz bizim için önemli bir yol buranın sıcak asfalt olması lazım. Asfalt ihalesi yapıldı, önümüzdeki yıl inşallah programa alındı. O yolu artım yama kurtarmıyor. Selamoğlu Caddesine bağlayıp Dinekbağı yoluna inmemiz lazım. Ülkemizin ekonomik şartlarını da göz ardı etmeyin hepsi bir anda olmuyor. Bir mücadele veriyoruz ekonomik olarak, bir takım sıkıntılar yaşıyoruz bizlerde yaşıyoruz. Bu süreçte biraz sabırlı olacağız. Biz on yılda yaptığımız hizmetlerle kendimizi ispat ettiğimizi düşünüyoruz.”
Eski terminal arazisinin de Kırşehir Belediyesinin mülkü olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci, “Burası bir şekilde değerlendirilecek. Günün şartlarına göre bir proje mutlaka yapılacak henüz net bir şey yok. En güzel şekilde değerlendirmek bizim en önemli görevimiz. Kırşehir ilk defa otobüs kullanıyor. İlk defa Kırşehir Belediyesi otobüs işletiyor. Vatandaş ilk defa akıllı kart otobüs sistemi kullanıyor. Komple şehir ilk defa otobüs tanışıyor. Her şeyin bir anda dört dörtlük işlemesini, toplu taşım kullanan uzmanı olmasını bekleyemezsiniz. Yeni bir sisteme girdik bir ayını bile yeni dolduracak. İki hafta otobüsler çalıştı gelen şikâyetlere göre güzergâhları tekrar revize ettik. Duraklara takılan saat sistemini biz uydulardan takip ediyoruz. Aksaklıklar oluyor ama biraz zaman vereceğiz. Birden bire bunların oturuyor olmasını beklemek doğru olmaz. İki üç ay içerisinde bu otobüs sistemi oturduğunda inşallah bu sorunlar giderilmiş olacak. Bu otobüs sistemini kurmak için tam dört yıl emek verdik. Önemli olan sizlerin mutluluğu ve yüzün gülmesi” diye konuştu.
“Biz bir şehir yönetiyoruz” diyen Başkan Bahçeci, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu şehri yönetirken bütün hizmetleri iyi planlamamız lazım. Elimizde sihirli değnek yok. Çok mesafe kat ettik, inşallah daha çok mesafeyi hep birlikte beraberce kat edeceğiz. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Elimizden geldiği kadarıyla bütün sorunları takip ediyoruz ve sizin için çözmeye gayret ediyoruz. Türkiye’nin durumunu göz ardı etmemek lazım. Büyük bir mücadelenin içinden geçiyoruz. Türkiye’de bütün kurla oynadılar hep birlikte izledik bunları. 15 Temmuz’da ulaşamadıklarını, darbelerle başaramadıklarını ekonomik baskılarla yerine getirmeye çalışıyorlar. İnşallah bu meseleleri Allah’ın izni ile hep birlikte çözeceğiz.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .