“Kırşehir’i turizmde hak ettiği yere taşıyacağız”

“Kırşehir’i turizmde hak ettiği yere taşıyacağız”

04.09.2019

Malezyalı turistleri ağırlayan Başkan Ekicioğlu: “Kırşehir’i turizmde hak ettiği yere taşıyacağız” Geçen hafta Kırşehir’i ziyaret eden Çin kafilesinin ardından önceki gün de Malezyalılar ziyarette bulundu. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu “İkinci turist kafilemizde Malezyalı turistleri Kırşehir’de ağırlamaktan onur duyduk. Söz verdiğimiz gibi, bu kenti turizmde hak ettiği yere taşıyacağız.” dedi. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun girişimleri […]

Malezyalı turistleri ağırlayan Başkan Ekicioğlu:

“Kırşehir’i turizmde hak ettiği yere taşıyacağız”

Geçen hafta Kırşehir’i ziyaret eden Çin kafilesinin ardından önceki gün de Malezyalılar ziyarette bulundu.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu “İkinci turist kafilemizde Malezyalı turistleri Kırşehir’de ağırlamaktan onur duyduk. Söz verdiğimiz gibi, bu kenti turizmde hak ettiği yere taşıyacağız.” dedi.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun girişimleri sonrası Kırşehir’de tarihi ve kültürel alanlarda gezen kafile şehir merkezinde fark ettikleri bir düğüne de misafir oldu.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’de turizmin geliştirilmesi için çalışma yürüttüklerini, bu kapsamda turist kafilelerinin Anadolu’nun merkezi Kırşehir’i tanımaları için sürekli organizasyonlar yapılacağını söyledi.
Kapadokya’nın girişinde olmasına rağmen Kırşehir’in turizmden hak ettiği payı alamadığını ifade eden Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’de turizmin geliştirilmesi için çalışma yürüttüklerini, Kırşehir’deki sosyal ve kültürel hayatın canlanması için bütün güçlerini ortaya koyacaklarını ifade etti.
Kırşehir’in tanıtımı için daha çok çalışacaklarını belirten Başkan Ekicioğlu, “Yanı başımızdaki Nevşehir binlerce yerli ve yabancı turist gelirken, Kırşehirimizin bundan hak ettiği payı alamaması elbette hepimizi düşündürmelidir. Biz bu konuda daha çok tanıtıma yönelmek, yerli ve yabancı turistleri Kırşehir’e çekmek zorundayız. Bunun için herkesin görevini yapması, çaba harcaması gerekiyor. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.
Malezyalı turistler, belediye işletmelerinde de Kırşehir yöresine ait yemek yedi ve ardından tarihi ve turistik yerleri gezdikten sonra şehrimizden ayrıldılar. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .