“Kırşehir’i tarım ve hayvancılık şehri yapmak zorundayız”

“Kırşehir’i tarım ve hayvancılık şehri yapmak zorundayız”

10.03.2015

MHP’nin ziraat mühendisi milletvekili aday adayı Fuat Yıldırım:
“Kırşehir’i tarım ve hayvancılık şehri yapmak zorundayız”

7 Haziran seçimlerinde MHP’den Kırşehir milletvekili aday adaylığını açıklayan ziraat mühendisi Fuat Yıldırım, Kırşehir’de sanayiyi canlandırmak, tarım ve hayvancılığı geliştirmek için hazırladığı projeleri açıkladı.

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek hazırladığı projeleri anlatan Fuat Yıldırım, Türkiye’nin kalkınmasının üretimden geçtiğine dikkat çekti.
Üretmek denildiğinde evvela tarımsal üretimi ele almak gerektiğini ifade eden Fuat Yıldırım “Stratejik öneme sahip olan tarımsal üretim ülkemizin geleceğinde olmazsa olmazların başında gelir. 12 yılı aşkın bir süredir iktidarın uyguladığı tarım politikaları ülkemizin geleceğini tehlikeye atmıştır. Uygulanan bu politikalar milletimize ait Milli politikalar değildir. Türk Milleti’nin geleceğini tehlikeye atan ve bir yerlere bağımlı hale gelmemize sebep olan politikalardır. Kırşehirimiz Ankara-Kayseri arasına sıkışmış, geçim kaynakları ve gelirlerinin büyük bir bölümünü Tarım ve Hayvancılıktan sağlayan ve oldukça fazla göç veren, istihdam oluşturacak yatırımların hemen hemen hiç olmadığı, işsizliğin ve geçim sıkıntısının oldukça fazla olduğu bir ilimizdir. Şehrin tek sanayii yatırımı olan Petlas Lastik Fabrikası da yeterince ilimize katkı sağlamamaktadır. Gerek personel istihdamındaki tercihler, gerekse şehrin ekonomisine katkı sağlayacak bir katma değer sağlaması noktasında herhangi etkisi yoktur. Organize sanayii yatırımı henüz tamamlanmamıştır.
Kırşehir’in mutlak suretle tarım ve hayvancılığının geliştirilmesi gerekir. Özellikle hayvancılık konusu ele alınmalı ve devlet tarafından desteklenen özel üretim ve entegre tesis bölgeleri kurulmalıdır. Kırşehir konumu ve alt yapısı itibariyle buna müsait bir şehrimizdir. Bu konularda yıllardır özel ilgimiz ve çalışmalarımız vardır” diye konuştu.
Kırşehir’in tarihinin çok eskilere dayanan kadim bir Türkmen şehri olduğunu belirten Fuat Yıldırım “Ahi Evran, Cacabey, Şeyh Edebalı, gibi pekçok değere sahip bu ilimizi maalesef tanıtamıyoruz. Milli kültürümüzün tanıtılması ve turizme kazandırılması noktasında yapılacak pek çok şey vardır. Ülkücü ve partili bir ailenin çocuğu olarak başladığım okul ve çalışma hayatımda her zaman Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Hareket’in içinde oldum, hiçbir zaman çizgimi bozmadım. Sermayemin Ülkücü sicilim olduğunu hiç unutmadan sadakatle, milli ve manevi değerlere bağlı kalarak yaşamaya çalıştım. Mensubu olmakla hep şeref duyduğum Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Hareket’in bana vermiş olduğu görev, bilgi, birikim ve geçmişimle ve Cenab-ı Allah’ın izni ve inayetiyle TBMM’de Türk Milletini, Ülkemi ve Şehrimi layığı ile temsil edeceğime inancım tamdır” dedi.
7 Haziran 2015 milletvekilliği genel seçimlerinin önemine de dikkat çeken Fuat Yıldırım, bu konuda da şunları söyledi:

Fuat Yıldırım copy

 

“Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan bu seçimler öyle düşünüyorum ki Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi olacaktır. Bu seçimlerde milletimiz kendi kaderini kendisi belirleyecek ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğini şekillendirecektir. Türk milletinin, bu seçimlere ülkenin gerçek meselelerini bilerek gideceğine ve bu hassasiyetle hareket edeceğine inanıyorum. Türkiye’nin asıl meselelerine baktığımızda, bölücü terör, ekonomik sıkıntılar ve siyasi iktidarın uygulamaları ile yozlaşan, kutuplaşan ve adeta bölünme noktasına gelen bir Türkiye’yi görmekteyiz. Terör destekli etnik bölücülüğün sosyal ve siyasi bünyemizi bir kanser gibi sardığı bugünkü ortamda, karşımızdaki Türkiye tablosu herkesi derin bir endişeye sevk edecek şekilde giderek kararmaktadır. Çok yönlü baskı, dayatma ve saldırılara maruz kalan Türkiye hain bir oyunun hedefi haline getirilmiştir. Son dönemde yaşananlara bakıldığında, etnik bölücülük, meşru bir siyasi amaç olarak zemin ve statü kazanmış, demokratikleşme adına bölünme dinamikleri bütünüyle harekete geçirilmiş, Türkiye terör tehdidi ile siyasi çözüm dayatmaları arasına sıkıştırılmıştır. Ülkemizi bölmeyi amaçlayanlar, iç çatışma dinamiklerini kontrol edilemez bir noktaya taşıyarak, korkarız ki ülkemizi bir kaos ortamına sürüklemek istemektedirler. Tarihin hiçbir döneminde Büyük Türk Milleti böyle bir zilletin altında ezilmemiş, hiçbir zaman böyle baskı altında kalmamıştır. Her şeye rağmen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bu yana nice zorlukların üstesinden gelmiş ve güçlenerek çıkmıştır.”
FUAT YILDIRIM KİMDİR?
1964 Kırşehir’de doğdu. Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Yüksek lisans eğitimimi Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Ziraat Mühendisi olarak göreve başladı. 2014 yılı sonuna kadar çalıştığım süre içerisinde ilgili kuruluşlarında Müdür ünvanı ile görev yaptı. Görev yaptığım süre içerisinde pek çok tarımsal proje ve eğitimde görev aldı. Türkiye’de tarımsal üretim ve hayvancılık konusunda son yıllarda uygulanan “Tarım ve Hayvancılık Politikaları ve Yapılması gerekenler” konulu çalışmalar yaptı. Türkiye genelinde uygulanan tarım politikalarının yanı sıra Kırşehir özelinde uygulanan tarım politikaları ve sonuçlarını yakından takip eden Fuat Yıldırım, evli ve 3 çocuk babası.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .