Kırşehir’i sinekler istila etti!

Kırşehir’i sinekler istila etti!

05.09.2019

Kırşehir’in son günlerde adeta sineklerin istilasına uğraması dikkat çekiyor. Kırşehir ve çevresine yapılan mandıraların artması, bir de poşetle toplanan çöplerin zamansız çöp toplama merkezlerine bırakılması hem çevreye kötü kokular yayıyor, hem de sinek ve sivrisineklerin üremesine neden oluyor. Kırşehir’in içinde ve dışındaki mahallelerde artan mandıralar sinek ve sivrisinek üretirken, buralarda herhangi bir ilaçlama yapılmadığı, bu […]

Kırşehir’in son günlerde adeta sineklerin istilasına uğraması dikkat çekiyor. Kırşehir ve çevresine yapılan mandıraların artması, bir de poşetle toplanan çöplerin zamansız çöp toplama merkezlerine bırakılması hem çevreye kötü kokular yayıyor, hem de sinek ve sivrisineklerin üremesine neden oluyor.
Kırşehir’in içinde ve dışındaki mahallelerde artan mandıralar sinek ve sivrisinek üretirken, buralarda herhangi bir ilaçlama yapılmadığı, bu nedenle buralarda üreyen sineklerin şehre akın ettiği ileri sürülüyor.
Kırşehir Belediye ekiplerinin bu konuda denetimlerini arttırmasını, ayrıca zamansız çöp bırakanlara gerekli cezaların verilmesini isteyen vatandaşlar, “Havaların sıcak olduğu bugünlerde ne yazık ki şehrimizdeki mandıraların sayısının çok sayıda artması nedeniyle hem kokuların artmasına, hem de sinek ve sivrisineklerin çoğalmasına neden oluyor. Yine bazı duyarsız ve sorumsuz kişiler çöplerini akşam saatlerinde çöp toplama yerlerine bırakmıyor ve günün herhangi bir saatinde cadde ve sokağa atıp gidiyor. Çöpleri karıştıranların poşetleri yırtıp dağıtması sonucu da çevreye kötü kokular geliyor. Bu sorumsuz kişilerin attığı çöpler çevreye büyük rahatsızlık verdiği gibi sinek ve sivrisineklerin ürümesine neden oluyor. Bu konuda Belediye yetkililerinin gerekli denetimleri yaparak, zamansız çöp bırakanlara gerekli cezaların verilmesini istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Kırşehir Belediye ekiplerinin yaz mevsiminde ortaya çıkan sinek ve sivrisineklere karşı yürütülen ilaçlama çalışmalarının tüm cadde, sokak ve mahallelerde yapılması isteniyor. İlaçlama çalışmalarının arttırılmasını talep eden vatandaşlar, pek çok mahallede, cadde ve sokakta hiç ilaçlamanın yapılmadığını belirterek “Sinek ve sivrisinekler nedeniyle kapı ve penceremizi açamıyoruz. Yaz mevsimini sinek ve sivrisineklerle mücadele etmek için uykusuz geçiriyoruz. Larva ilaçlama çalışmalarının Katı Atık Depolama Tesisi, Kılıçözü Çayı, Bağbaşı Avgun Deresi, Selgah Deresi ve Hılla Göleti ile çeşitli gübrelik alanlarda yapılsın ki sinek ve sivrisineklerin üremesinin önüne geçilsin. Yoksa Kırşehir sinek ve sivrisinekten geçilmez bir hale bürünecek” dediler.
Öte yandan Kırşehir Belediyesi, haşere, karasinek ve sivrisinek mücadelesini merkez ve mahallelerde sürdürüyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .