“Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turu düzenlenecek

“Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turu düzenlenecek

27.09.2018

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin trafik, çevre ve sağlık için başlattığı bisikletli yaşam hareketi giderek büyüyor. Kırşehir’de ilk kez gerçekleştirilecek olan “Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turu düzenlenecek. 25 Eylül 2018 Cumartesi saat 11.30’da başlayacak ve toplumun her kesiminden katılımın olacağı düşünülen Bisiklet turunda güzergâh; Askerlik Şubesi-Ankara Caddesi-Belediye kavşağı-Terme Caddesi-Terme Kavşağından dönüş-Cacabey Meydanı’nda toplanma şekliyle […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin trafik, çevre ve sağlık için başlattığı bisikletli yaşam hareketi giderek büyüyor. Kırşehir’de ilk kez gerçekleştirilecek olan “Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turu düzenlenecek.
25 Eylül 2018 Cumartesi saat 11.30’da başlayacak ve toplumun her kesiminden katılımın olacağı düşünülen Bisiklet turunda güzergâh; Askerlik Şubesi-Ankara Caddesi-Belediye kavşağı-Terme Caddesi-Terme Kavşağından dönüş-Cacabey Meydanı’nda toplanma şekliyle yaklaşık 3,5 km olacak. Turun sonunda çekilişle hediye dağıtılacak. Çekilişe katılmak içinse bisiklet turuna katılması gerekiyor.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve belediye personeli, yüzlerce bisikletle Kırşehir trafiğine çıkarma yapacak. Gönüllü vatandaşların da destek vereceği etkinlikte askerlik şubesi kavşağından pedal çevirmeye başlanarak, Cacabey Meydanı’nda son bulacak.
Bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılmasını uygulamayla gösteren ve artık mümkün olduğunca makam aracı yerine Kırşehir içinde bisikletle seyahat eden Başkan Yaşar Bahçeci’nin de katılacağı turun sonunda katılımcılara çeşitli sürpriz hediyeler verilecek.
Kırşehir bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline geleceğini kaydeden Başkan Bahçeci, “Bisiklet kullanımı Ülkemizde çok yaygın değil. Biz Kırşehir olarak alt yapımızı şehir merkezimizi ve uluslararası bisiklet yollarını tamamladık. Şehir merkezine 4,5 km bisiklet yolu yaptık. Toplamda 15 km bisiklet yolu yaptık. Şehrimizde bisikleti kullanımını sağlamak için gerçekleştirdik. Cumartesi günü Kırşehir’de bir ilki gerçekleştirerek “Kırşehir’i seviyorum, Bisiklete biniyorum” bisiklet turu düzenleyeceğiz. Bu turun sonunda katılımcılara sürpriz hediyelerimiz olacak. Hemşerilerimizin bisikletlerini alarak bu tura katılımlarını bekliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .