“Kırşehir’i sanayi ve ticaret şehri yapmak en büyük hedefim”

“Kırşehir’i sanayi ve ticaret şehri yapmak en büyük hedefim”

21.02.2015

AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı Saim Öztürk:
“Kırşehir’i sanayi ve ticaret şehri yapmak en büyük hedefim”
Öztürk: “Sağlık sektöründeki tecrübemle Kırşehir’i bir fizik tedavi merkezi yapmak en büyük projem”

İSTANBUL’DAKİ Şafak Hastanelerinin sahibi olan AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı Saim Öztürk, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek aday adaylığı gerekçelerini açıkladı.

Kırşehir için hayırlı bir yola çıktığını ifade eden Saim Öztürk “Ben 1960 yılında Aşıkpaşa’da doğdum. İlkokulu köyüm olan Tepesidelik’te, orta ve lise eğitimimi de Kırşehir’de tamamladım. Daha sonra iş imkanları çok kısıtlı olduğu için gurbete giderek İstanbul’a yerleştim. Değişik ticari alanlarda yıllarca uğraş verdim. Tekstil sürücü kursu kuyumculuk ve yüce rabbimin izniyle bugün İstanbul’da sağlık sektöründe olmak üzere 3 bin civarında çalışan arkadaşım var. Çalışanlarımızın 600’e yakını Kırşehirli. Yıllarca gurbette yaşadım belki ama Kırşehirli hemşerilerimle bağımı asla koparmadım. Ne memleketimle bağımı kopardım, ne de İstanbul’da yaşayan hemşerilerimle Ak Parti’nin kurucu üyelerinden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yakın dostluğumuz vardır. 2002 yılından kurulduğundan bu yana partimin ile iç içeyim genel ve yerel seçimlerde ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizzat Kırşehir’de bulunarak partime ve memleketime destek verdim. Bazı arkadaşlar gerek sosyal medya da gerek şahsıma sunu soruyorlar ‘neden İstanbul’dan değilde Kırşehir’den aday oldun? diyorlar.

 

saim öztürkü copy

Ben yıllarca gurbette yaşadım memleketimden ayrı kalmışım belki İstanbul’dan aday olsam seçilmek benim için daha kolay olacak, ama benim önceliğim her zaman bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Kırşehir’in çıkarları olacak. Ben Kırşehir’in Saim Abisi olarak yıllarca İstanbul’da Kırşehirliler ile el ele vererek onlar için çalıştım ve benim için artık Kırşehir’i Mecliste temsil etme ve
ve çalışma zamanıdır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kırşehir için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim. Benim tek sevdam var o da Kırşehir’dir. Kırşehir’in sorunlarını çok iyi biliyorum. Köyde yaşayan insanımızın çiftçimizin esnafımızın öğrencimizin orta ve az gelirli hemşerimizin sıkıntılarını biliyorum. Yılların bana kazandırdığı tecrübe ile Kırşehir’e hizmet yolunda il başkanımız ve ilçe teşkilatlarımız ve belediye başkanımızla uyum içersinde çalışacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. Hem bürokraside, hem de iş hayatındaki çevremi Kırşehir için seferber edeceğim. Bu şehir sadece bir kültür ve turizm şehri olarak kalmayacak bu şehri sanayi ve ticaret şehri yapmak en büyük hedefim olacak. Bununla ilgili çalışmaların sürdürdüğüm çok güzel projelerim var bunlarla ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Örneğin sağlık sektöründeki tecrübemle Kırşehir’i bir fizik tedavi merkezi yapmak en büyük projelerimin başında geliyor. Sırasıyla Cacabey’i, Ahi Evran-ı Veli’yi, Seyfe Gölü’nü termal kaynaklarımızı dünyaya tanıtmak için adayım. Ben Kırşehir’in Saim Abisi olarak yıllarca İstanbul’da Kırşehirliler ile el ele vererek onlarla ben Kırşehir’in Saim Abisi olarak yıllarca İstanbul’da Kırşehirliler ile el ele vererek onlarlayız.”
Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in sahibi Murat Seyitgazioğlu ile Genel Koordinatör Salih Güner’e yapacağı bir çok proje çalışma hakkında bilgiler de veren Saim Öztürk, Kırşehir’de kendisine gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .