Kırşehir’e yeni Hükümet Konağı’nı kim yaptırıyor?

Kırşehir’e yeni Hükümet Konağı’nı kim yaptırıyor?

20.01.2015

Kırşehir’e yeni Hükümet Konağı’nı kim yaptırıyor? Vali Necati Şentürk’ün göreve gelmesinin ardından yeri tartışmalara açılan yeni Hükümet Konağı ile ilgili hazırlıklar devam ederken, Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın billboardlara “Yeni Hükümet Binası Yapuyoruz” şeklinde reklam asması Kırşehir’de insanların kafasında soru işaretleri bıraktı. 1960’lı yıllarda yaptırılan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan eski Hükümet Konağı’nda yıkım çalışmaları devam […]

Kırşehir’e yeni Hükümet Konağı’nı kim yaptırıyor?

Vali Necati Şentürk’ün göreve gelmesinin ardından yeri tartışmalara açılan yeni Hükümet Konağı ile ilgili hazırlıklar devam ederken, Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın billboardlara “Yeni Hükümet Binası Yapuyoruz” şeklinde reklam asması Kırşehir’de insanların kafasında soru işaretleri bıraktı.
1960’lı yıllarda yaptırılan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan eski Hükümet Konağı’nda yıkım çalışmaları devam ederken, yeni Valilik binasının küçük ve yetersiz olduğunu, bütün resmi kurumların şehir merkezine dağıtıldığı için sıkıntılar yaşandığını belirten Vali Necati Şentürk’ün, bütün resmi kurumların yeni yapılacak binada yer alması gerektiğini söylemiş ve yapılacak yeni hükümet konağının uygun bir yere yapılması için çalışmalar başlatmıştı.
Yeni yapılacak Hükümet Konağı’nın proje hazırlıkları son aşamaya gelirken, yer konusu hala belirsizliğini koruyor.
Bu hafta şehrimizdeki billboardlara Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın astırdığı “Yeni Hükümet Binası Yapıyoruz” şeklindeki reklam da Kırşehirlilerin kafasını karıştırdı. Kırşehirliler “Yeni Hükümet Konağı’nı Milletvekili Abdullah Çalışkan mı yaptırıyor, Kırşehir Valiliği mi, İl Özel İdaresi mi, İçişleri Bakanlığı mı?” diyerek soru yönelttiler.
Bu konuda ilgililerden net bir yanıt bekleyen Kırşehirliler “Seçimler yaklaşırken milletvekillerinin ve siyasilerin bu tür reklamlara yönelmeleri normaldir. Ama yapmadıkları şeyleri yapıyormuş gibi gözükmelerini kabul edemiyoruz. Yeni Hükümet Konağı’nı gerçekten milletvekili yaptığı girişimler sonucu ödeneğini çıkartıyor ve yaptırıyorsa takdirle karşılarız” dediler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .