“Kırşehir’e yakışır Hükümet Konağı yapılacak”

“Kırşehir’e yakışır Hükümet Konağı yapılacak”

05.08.2017

Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Hükümet Konağı’nın yapımı noktasında yaşanan gelişmelerden memnun…

“Kırşehir’e yakışır Hükümet Konağı yapılacak”

KIRŞEHİR’DE yaklaşık 60 yıl hizmet verdikten sonra kullanım ve dayanıksızlık gerekçesiyle yıkılan Valilik ek hizmet binasının yerine yapılacak Hükümet Konağı için süreç başladı.
İhalesi 13 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Hükümet Konağı’nın mevcut alanına yapılarak, Kırşehirlilerin taleplerini dikkate alan seçilmiş ve atanmışlara teşekkür eden Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.
Birlik ve beraberlik içinde olunduğu sürece aşılamayacak sorunun olmadığını dile getirerek, Kırşehir’in her türlü sorununun seçilmiş ve atanmışların yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla birlikte fikir birliğinde çözümünün gerekliliğini vurgulayan Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Vali Necati Şentürk başta olmak üzere Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile emeği geçen herkese teşekkür etti.
Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, Hükümet Konağı’nın şehrin talepleri dikkate alınarak mevcut alana yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, şunları söyledi:
“İlk başta Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten birlik ve beraberlik içinde aşamayacağımız hiçbir şey yok. Bunun örneklerinden biri de Kırşehir. Hükümet Konağı’nın yapımı ile ilgili 1-1,5 sene gibi bir süre geçti. Projeler çizildi. Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız ile bizlerin, yani sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle güzel bir proje çıktı. 13 Eylül’de de ihaleye çıkıyor.
“Şehrimizde Ankara Caddesi’nde Hükümet Konağı’nın yapılması yerinde bir karar oldu. Çünkü arazinin yeri ve konumu güzel, şehrimize yakışır tam merkezde bulunuyor. Bu tür hizmet alanları şehir merkezlerinde olur. Büyük kros şehirlerde hükümet konağı, belediye gibi hizmet alanları hep şehir merkezindedir. Artık sonuca yaklaştı, ihale aşamasına geldi. Kırşehir’e yakışır bir şekilde içerisinde tüm birimleriyle hizmet verecek Hükümet Konağımız olacak. Vatandaşımız da mahalle mahalle gezmek zorunda kalmayacak. Birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Emeği geçen herkese teşkilatım olarak teşekkür ediyorum.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .