Kırşehir’e Turizm Fuarı’nda yoğun ilgi

Kırşehir’e Turizm Fuarı’nda yoğun ilgi

24.01.2015

KIRŞEHİR’İN TARİHİ VE KÜLTÜRÜ İLE EL İŞLERİ VE YÖRESEL TATLARININ TANITILDIĞI KIRŞEHİR VALİLİĞİ VE KIRŞEHİR BELEDİYESİ STANTLARI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR…

KIRŞEHİR İstanbul’da her yıl 60’ın üzerinde ülkeyi buluşturan dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

22-25 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen ve Türkiye’nin turizmdeki durumuna ayna tutan EMITT, uluslararası turizm dünyasında da büyük ilgi topluyor. 22 Ocak Perşembe günü başlayan fuara İstanbul’da yaşayan çok sayıda hemşehrimiz de renk kattı.
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, bugün sona erecek ve fuarda 60 ülkeden 4 bin 500 katılımcı yer alıyor.
Şehrimizin en iyi şekilde tanıtılması için açılan stant yoğun ilgi görüyor.
Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi’nce ortaklaşa açılan stantta Kırşehir’in tarihi, kültürel ve termal turizmde kazandığı ivmeye yer verilirken, standımız ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi topluyor.
İlimizi anlatan stantta broşürler, tanıtım materyalleri ve diğer görseller sergileniyor.
Belediye Aile Yaşam Merkezi ebru kursu ve resim kursu hocaları eşliğinde katılımcılar ebru ve boyama denemesi yapıyor. Ayrıca ilimizi tanıtıcı yöresel ürünlerimiz konuklarımıza ikram edilirken, Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu tarafından Kırşehir türkülerinden örnekler sunuluyor.
Fuara katılan Vali Necati Şentürk ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; Kırşehir’imiz tarihi, kültürel ve ilmi değerleri ile Anadolu’nun parlayan bir şehridir. Aşık Paşa, Cacabey, Ahi Evran-ı Veli gibi günümüze ışık tutan alp-erenlerin şehri Kırşehir aynı zamanda Neşet Ertaş gibi ünlü saz ve söz üstadlarının yaşadığı bir kültür şehridir. Bunun yanı sıra son yıllarda Belediye Başkanlığımızca projelendirilen Kent Park ve Ahi Evran-ı Veli Külliyesi gibi şehrimizin imajını değiştiren projelere de hemşehrilerimiz ve dışarıdan gelen misafirlerimiz büyük ilgi gösteriyor” şeklinde konuştular.
İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin oluşturduğu dernek yönetici ve üyelerinin yanı sıra İl Vali ve Belediye Başkanlarının ziyaret ettiği stantta yapılan canlı yayınlarla Kırşehir’in tanıtımı da yapıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .