KIRŞEHİR’E TEOG YATIRIMI

KIRŞEHİR’E TEOG YATIRIMI

11.02.2015

2014 yılı TEOG sınavlarında 7 öğrencinin tüm soruları doğru yanıtladığı Kırşehir’de 2015 yılı sınavının ilk aşamasında yüzde 100 başarı artışı ile bu sayı 14’e yükseldi…  KIRŞEHİR’E TEOG YATIRIMI Vali Necati Şentürk, TEOG sınavlarında elde edilen başarının Kırşehir’de yeni yatırımlarla ödüllendirilmesi için de girişimlerde bulundu… KIRŞEHİR eğitimde “marka kent” olduğunu eğitim sürecinde uygulanan tüm sınavlarda göstermeye […]

vali teog

2014 yılı TEOG sınavlarında 7 öğrencinin tüm soruları doğru yanıtladığı Kırşehir’de 2015 yılı sınavının ilk aşamasında yüzde 100 başarı artışı ile bu sayı 14’e yükseldi…

 KIRŞEHİR’E TEOG YATIRIMI

Vali Necati Şentürk, TEOG sınavlarında elde edilen başarının Kırşehir’de yeni yatırımlarla ödüllendirilmesi için de girişimlerde bulundu…
KIRŞEHİR eğitimde “marka kent” olduğunu eğitim sürecinde uygulanan tüm sınavlarda göstermeye devam ediyor.
Üniversiteye hazırlık sınavlarında elde ettiği başarının yanında ortaöğretim öğrencilerine uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında da geçtiğimiz yıl olduğu gibi ilimiz Kırşehir bu yılda da başarısını tescilledi.
TEOG sınavlarında Türkçe, matematik, fen bilgisi, İngilizce ve din kültürü olmak üzere tüm branşlarda birinci olan Kırşehir’in başarısının ödüllendirilmesi için de Vali Necati Şentürk, girişimlerde bulundu.
Kırşehir’in TEOG sınavlarında elde ettiği başarı ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, şunları söyledi:
“Bilindiği gibi SBS yerine TEOG sınavları getirildi. Türkiye çapında yapılan TEOG sınavlarında bütün dallarda ilimiz birinci oldu. Bu büyük başarı ve alkışlanacak, şapka çıkarılacak bir başarıdır. Bunun da ödüllendirilmesi lazım. Ben Sayın Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’ya ilimizin TEOG sınavında birinci olduğunu, notlarımızın meydanda olduğunu ve varsa Türkiye’de bunların üzerinde bir not ortalaması ortaya konulmasını söyledim, yani meydan okudum başarımıza güvenerek.
“Biz Türkiye’nin 81 ilinde yapılan TEOG sınavlarında birinci gelmişiz. Bu büyük bir başarıdır. Bu eğitimimizin kalitesini, niceliğini gösteren bir başarıdır. İnşallah bu başarı daim olur diyoruz. Ama zirveye çıkmak çok önemlidir, ama zirvede kalmak ondan daha zor bir iştir. İnşallah önümüzdeki yıllarda da zirvede kalırız, yeni başarılar alırız.
“Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, ‘TEOG sınavlarında Kırşehir’imiz birinci olmuştur. Notlar ortadadır. Bu başarının ödüllendirilmesi lazımdır’ dedim. Çünkü 81 ilde bu başarıyı göstermiş bir il. Başarının ödüllendirilmesi de yatırım programına yeni okullar koymakla ve bu yeni okullara yeni ekipmanlar hazırlamakla, yeni okullara yeni ve tecrübeli öğretmenler atamakla olur dedim. 2015 yılı yatırım programında mutlaka Kırşehir’in ödüllendirilmesi gerektiği hususunu arz ettim. Olumlu bir izlenim de aldık, ama neticeyi hep beraber göreceğiz.
“Her şey Kırşehir için, her şey halkımızın daha mutlu, daha müreffeh bir hayat yaşaması için, her şey Kırşehir’in her alanda zirveleşmesi ve yıldızlaşması için. Bütün gayretimiz ve çabamız budur. Bunu yaparken de basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Her konuda yardımcı oluyor, beni destekliyorsunuz. Bana yanımda olduğunuzu ihsas hah ettiriyorsunuz. Bu birliktelik ve beraberlik devam ettiği sürece inanıyorum ki çok daha büyük hizmetlere imza atacağız. Daha güzel, daha müreffeh, daha yaşanabilir, daha yeşil, havası, suyu, toprağı daha temiz yaşanabilir bir kenti inşallah birlikte ileriye doğru götüreceğiz.”
BAŞARIDA YÜZDE 100 ARTIŞ
TEOG sınavlarında elde edilen başarının yüzde 100 artığını belirten Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da, “TEOG sınav sonuçlarında Bakanlığımız derecelerin açıklanmasını istemiyor. Ancak Ankara’da Milli Eğitim Müdürleri’ne yapılan davetle illerin karnesini verdiler. Bizim ilk sıralarda olduğumuzu belirttiler, yani geçen yıl ki başarımızı yüzde 100 katladık. Geçen yıl ful yapan öğrencimiz 7 taneydi. Bu yıl 14 tane, bunlardan 12 tanesi merkezde, biri Kaman, biri de Mucur’da tam yapan öğrencimiz var. Bunu sınav olarak değil, üçüncü yazılı olarak Bakanlığımız düşündüğünden dolayı diğer illerle mukayese edilmesi istenmiyor. Ancak biz şunu biliyoruz ki Türkiye’de en öndeyiz. Geçen yıla göre bu yılın birinci dönemindeki başarımız yüzde 100. Kırşehir eğitimde marka şehir olmaya devam ediyor, edecek” ifadesini kullandı.
BU ARADA 2013-2014 eğitim-öğretim yılı TEOG birinci dönem sınav sonuçlarına göre Kırşehir’in başarı oranı, Türkçede yüzde 69,07; matematikte yüzde 50,94; fen bilgisinde yüzde 65,02; İngilizcede yüzde 45,40; din kültüründe yüzde 72,00; inkılap tarihinde yüzde 64,57 olurken, yerleştirme esas puan ortalaması Türkiye genelinde 306,21 iken Kırşehir’de 331,8 oldu.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .