KIRŞEHİR’E SAĞLIKLI YAŞAM ARACI GELİYOR

KIRŞEHİR’E SAĞLIKLI YAŞAM ARACI GELİYOR

10.05.2016

Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hacı Ömer Tontuş’tan söz aldılar…

araç

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı “Sağlıklı Yaşam Aracı” hamlesinden Kırşehir’in bir an önce yararlanması için vekiller gerekli görüşmeleri yaptı ve sonuç aldılar.
Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli hastalıklar konusunda halkı bilinçlendirmek, sağlıklı yaşam ile ilgili tanıtım ve eğitimler yapmak amacıyla tasarlanan Sağlıklı Yaşam Aracı’nın Kırşehir’e verilmesi için Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hacı Ömer Tontuş ile görüşen Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya, önümüzdeki aylarda bu araçtan Kırşehir’e bir adet verilmesi konusunda mutabakata vardılar.
KIRŞEHİR SAĞLIKLI YAŞAM ARACI’NA İLK SAHİP OLACAK İLLER ARASINDA
Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya yaptıkları açıklamada, şunları söylediler:
“Sağlık Bakanlığımızın Sağlıklı Yaşam Aracı’nı bütün Türkiye’ye dağıtması yönünde bir çalışması mevcut. Ancak şu aşamada 150 adet sağlıklı yaşam aracı belirli sayıdaki illere dağıtılacak. Bu sayının büyük bir kısmı İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere gidecek. Bu araçlardan bir tanesinin Kırşehir’imize gönderilmesi için gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik ve güzel bir sonuç aldık. Önümüzdeki 2 ay içerisinde Kırşehir’e Sağlıklı Yaşam Aracı verilecek.
MOBİL SAĞLIK HİZMETİ
“Bu gezici araç Kırşehir’in dört bir yanını gezecek ve iki önemli görevi ifa edecek. Bunların ilki sağlıklı bir yaşam formunun nasıl kazanılacağı ve sürdürülebileceği yönünde bilgilendirme yapmak olacaktır. İkinci görevi ise araçta bulunun ekranlar vasıtasıyla Sağlık Bakanlığı’nın her türlü proje ve kampanyalarını vatandaşlarımıza anlatılması olacaktır. Şehrimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .