Kırşehir’e organize hayvancılık bölgesi kurulacak

Kırşehir’e organize hayvancılık bölgesi kurulacak

16.03.2018

Kırşehir’e organize hayvancılık bölgesi kurulacak Kırşehir İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Alptekin Demir, Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak’ı makamında ziyarette bulundu. Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak’ı makamında ziyaret ederek, ilimizde kurulması planlanan Organize Hayvancılık Bölgesi ile ilgili ortak çalışmalarımız hakkında istişareler yaptı. […]

Kırşehir’e organize hayvancılık bölgesi kurulacak

Kırşehir İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Alptekin Demir, Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak’ı makamında ziyarette bulundu.

Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak’ı makamında ziyaret ederek, ilimizde kurulması planlanan Organize Hayvancılık Bölgesi ile ilgili ortak çalışmalarımız hakkında istişareler yaptı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Alptekin Demir, yapılan ziyarette Kırşehir-Mucur İlçesi Devlet Karayolu etrafında  bulunan yaklaşık 500 metre arazinin sağlı-sollu olmak üzere ticari amaçlı imara açılması ve ilimize besicilik tesisleri inşa edilmesi hakkında görüş alış-verişinde bulundu.

Alptekin Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yapımı planlanan organize hayvancılık bölgesinde, mandıra, yem depoları, çoban evleri bulunduğunu, ayrıca hayvancılık tesis alanı projesinde entegre tesisler, yem fabrikaları, tamir atölyeleri, akaryakıt istasyonları, hayvan hastanesi, güvenlik, kantar, alt yapımının yapıldığı soğuk hava deposu, deri toplama yeri bulunacağını ifade etti.

Bölge projesi içeriğinde yer alan biyogaz tesislerinde fosil yakıtların yerine biyogazdan elde edilecek enerjinin kullanılması yoluyla fosil yakıtlardan kaynaklanan olumsuz etkilerin azalacağını ve bu sayede iklimin korunacağını belirten Alptekin Demir, ayrıca proje ile gübrelerin ve diğer organik atıkların toprağa ve yeraltı sularına olan olumsuz etkilerinin giderileceğini, biyogaz tesisinden çıkan organik gübrenin tarım uygulamalarında kontrollü bir biçimde kullanılması sağlanacağını söyledi.

Çalışmalar hakkında görüşmelerde bulunulduğunu ve yapılacak olan tesislerin projelendirilmesinin 2018 yılı içerisinde tamamlanacağını belirten Alptekin Demir, çalışmaların ilimiz açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Ziyarette Genel Sekreter Yardımcısı Alptekin Demir’e İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü H. Ömer Sert ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ersin Öğütülmüş eşlik etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .