“Kırşehir’e on yıldır bir isim ve vizyon kazandırmaya çalışıyoruz”

“Kırşehir’e on yıldır bir isim ve vizyon kazandırmaya çalışıyoruz”

17.10.2018

Okul ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkan Bahçeci: “Kırşehir’e on yıldır bir isim ve vizyon kazandırmaya çalışıyoruz” Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci okul ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Bahçeci Prof. Dr. Erol Güngör İlk ve Orta Okulunu, Cumhuriyet Orta Okulunu ve Aşıkpaşa İmam Hatip Orta okullarını ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. “Eğitimlerimizle öğrencilerimizin geleceğine ışık […]

Okul ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkan Bahçeci:

“Kırşehir’e on yıldır bir isim ve vizyon kazandırmaya çalışıyoruz”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci okul ziyaretlerine devam ediyor.
Başkan Bahçeci Prof. Dr. Erol Güngör İlk ve Orta Okulunu, Cumhuriyet Orta Okulunu ve Aşıkpaşa İmam Hatip Orta okullarını ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
“Eğitimlerimizle öğrencilerimizin geleceğine ışık tutuyoruz” diyen ve belediyecilik anlamında Kırşehir’in her zaman örnek gösterildiğine vurgu yapan Başkan Bahçeci, “Başarılı bir eğitim yılı diliyoruz. Sağlık mutluluk ve huzur diliyoruz. İnşallah güzel başarılı bir yıl diliyorum. Birinci gündemimiz her zaman şehir olarak da ülke olarak da eğitim. İnşallah yeni dönemde, yeni Milli Eğitim Bakanımızla eğitim alanında çok daha güzel gelişimlerinin olacağına inanıyoruz. Beklentilerin yüksek olduğuna da biliyoruz. Ziyaretimizde bakanımıza söyledik, beklentilerimiz hali ile yüksek bu da hali ile stres oluşturabiliyor. Eğitim her şeyden önemli, inşallah bunu başaracağız. Biz de Belediye olarak bu ziyaretlerimizi neler yaptığımız hakkında bilgi veriyoruz. Geçen yıl ve ondan önceki yılda geldik. Çalışmalarımız şehir merkezinde tamamlandı. Meşakkatli bir çalışma oldu alt yapı ve üst yapıyı değiştirdik. Yolları değiştirdik. Kaldırımları değiştirdik. Şehir komple değişti. Bu tesadüfen ve gelişi güzel yapılan bir çalışma değil tamamı projeli bir şekilde yapılmış her çalışma ayrı bir ekiple yapıldı” dedi.
Okul ziyaretlerinde ve esnaf ziyaretlerinde, toplantılarda kendilerine iletilen konuları tek tek not alıp, hepsini takip ettiklerini kaydeden Başkan Bahçeci şöyle devam etti:
“Birinci ana problem sadece Kırşehir değil , aslında bütün şehirlerin trafik ulaşım. Bu anlamda neler yapabileceğimizi bir buçuk yıl proje üzerinde çalışma yaptık ve aşama aşama bunları gerçekleştiriyoruz. Otobüslerimiz devreye girdi uygulama sağlıklı bir şekilde sistem oturacak ve uzun yıllar Kırşehir’e çok güzel ve çok ciddi bir hizmet gerçekleştirecek. Son işimiz kaldı o da akıllı şehir uygulaması onunda ihalesini yaptık yollarımıza çizgilerimizi çizdik. Türk Telekom ihalemizi aldı. 30 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Mayıs ayına kadar uygulamaya koyacağız. Avrupa dada çizgilerle yönetiliyor. Maalesef biz kurallara riayet eden bir toplum değiliz. Şehir içinde her isteğim yere park edeyim. Böyle bir şehir yönetemezsiniz. Yollar daraldı diye bize eleştiri geliyor. Park edilmeyecek park ederseniz akışı sağlayamazsınız. Önemli olan akışı sağlayabilmek. Akıllı şehir uygulamaya geçtiğinde bu akışı sağlayacağız. En önemli şeyin alışkanlıkları değiştirmektir. Dünyanın en zor işi bu.”
“On yıldır Kırşehir halkına en güzel hizmetleri veriyoruz” diyen Başkan Bahçeci, “On yıl önceki Kırşehir ile bugünkü Kırşehir’i kıyaslarsak bugün çağ atlayan bir şehir haline geldi. Bunların hepsini ulaşımla taçlandıracağız. Ulaşım olmazsa hiç şey olmaz. Güzler parkını açtık ulaşım sağlayamazsanız ne anlamı kalır. Bunlar hep bir plan dahilinde yapılıyor. Bisiklete binmemizde bu plan dahilinde. Bireysel araba kullanımını azaltıp, insanları toplu taşıma, bisiklet ve yürüme bu üçüne odaklanmamız lazım. Bireysel araba kullanımı azaltmak hep ekonomimiz açısından önemli, hem sağlımız açısından önemli, hem de trafik sorununu çözmemiz açısından son derece önemli. Bizimde bu toplum ve dönüşümü kendimize ve şehrimize, ülkemize yaşatmamız lazım. Türkiye’de bunu başaracak şehir tek Kırşehir” diye konuştu.
Başkan Bahçeci, sözlerini şöyle tamamladı:
“Kırşehirlilere güvenilir, ekonomik, hızlı, konforlu ulaşım sağlamak. Bu işin ana hedefimiz bu. İki üç ay içerisinde sistem oturacak. Kırşehir’e on yıldır bir isim ve
vizyon kazandırmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken hiçbir hesabımız yok. Mevkii makam derdimiz hiç olmadı. Hiç de olamayacak ben kadere iman etmiş bir insanım. Bizim gayemiz hakkı ile bu işi yapmak. Bir şehir kendine hizmet edenlere sahip çıkmaz ise o şehrin geleceği karanlıktır. Bu şehrin geleceği için kim hizmet ediyorsa, kim hizmet edecekse onlara sahip çıkmak lazım. Bir yandan iş yapmaya çalışırken bir yandan da şebekelerle mücadele ediyoruz. Tek istediğimiz halkımızdan manevi desteğiniz bunu da halkımız için istiyoruz.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .