“Kırşehir’e Muharrem Ertaş Müze Evi yapılacak”

“Kırşehir’e Muharrem Ertaş Müze Evi yapılacak”

03.10.2017

Bakan Yardımcısı Yayman, şehrimizi ziyaretinde açıkladı:

“Kırşehir’e Muharrem Ertaş Müze Evi yapılacak”

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, ilimize gelerek Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş’in de yer aldığı ziyarette Vali Necati Şentürk ile görüşen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kırşehir’in kültürel açıdan oldukça zengin kaynaklara sahip olduğunu söyledi.
Bozkırın Tezenesi halkın sanatçısı Neşet Ertaş, Ahi Evran-ı Veli gibi büyük üstatların memleketinde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, bugünkü ziyaretinde Kırşehir’e ait kültür ve sanat projelerinin görüşüleceğini söyledi.
Vali Necati Şentürk de ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ı medeniyetler beşiği, Ahiler kenti Kırşehir’de ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Valilik ziyaretinin ardından Vali Necati Şentürk, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan ile birlikte Halk Ozanı Muharrem Ertaş’ın evini ziyaret etti.
O bölgede yaşayan Abdallarla da görüşen ve sohbet eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, bu evin “Muharrem Ertaş Müze Evi” yapılacağını açıkladı.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Muharrem Ertaş’ın evinde yaptığı incelemelerin ardından ilimizden ayrıldı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .