Kırşehir’e iki kadın doğum uzmanı

Kırşehir’e iki kadın doğum uzmanı

01.04.2020

Nitelikli eğitimin yanı sıra şehrin ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Tıp Fakültesi akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. 1 profesör ve 1 doktor öğretim üyesi ile hastalarına hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde 1 doçent ve 1 doktor öğretim üyesi daha göreve başladı. Üstlendiği misyon ile Ahilik geleneğinin ışığında evrensel bilime […]

Nitelikli eğitimin yanı sıra şehrin ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Tıp Fakültesi akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. 1 profesör ve 1 doktor öğretim üyesi ile hastalarına hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde 1 doçent ve 1 doktor öğretim üyesi daha göreve başladı.
Üstlendiği misyon ile Ahilik geleneğinin ışığında evrensel bilime yön veren bir Tıp Fakültesi olma amacıyla yoluna devam eden Tıp Fakültemizde eğitimde kalite ve insan sağlığı önceliğini koruyor. Başarılı doğumlar ve ameliyatların yanı sıra güncel tedavi yöntemlerinin de uygulandığı Tıp Fakültemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde eksiklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalar da hızla devam ediyor.
REKTÖR KARAKAYA: “BU BÖLÜMDE YAKIN ZAMANDA ASİSTAN EĞİTİMLERİNE BAŞLAYACAĞIZ”
Küresel bir salgın olan Koronavirüs Salgını nedeniyle ülkemizin bu zor günleri atlatması için çalışmaların durmadan devam ettiğini belirten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, milletimizin her daim yanında olduklarını belirterek sağlık sektörünü güçlendirmeye çalıştıklarını belirtti.
Bir yandan Kırşehir halkının ihtiyaçlarını gözetirken bir yandan da Tıp Fakültesinin akademik gücüne güç katmak istediklerini anlatan Rektör Karakaya, sağlık alanında yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.
Tıp Fakültesinin mevcut kadrosunun yanı sıra eksiklerin olduğu bölümlerin güçlendirildiğini ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti:
“Kırşehir’in üniversitemizden ve Tıp Fakültemizden beklentileri büyük. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüzdeki eksikleri hızla tamamlamamız gerekiyordu. Kırşehir halkının sağlık sorunlarına çözüm aramak için başka şehirlere gitmesine gerek kalmadan tedavisine Kırşehir’de devam etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüzde 4 öğretim elemanımız şu an görev yapıyor. Yakın zamanda bu bölümde asistan eğitimlerine başlayacağız. Başvurularımızı yaptık ve gerekli izinlerin alınmasının ardından Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüzde asistan eğitimleri de vererek uzman hekimler yetiştireceğiz.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .