“KIRŞEHİR’E HİZMET İÇİN VARIZ”

“KIRŞEHİR’E HİZMET İÇİN VARIZ”

03.08.2017

Milletvekili Salih Çetinkaya, şehrimizden sevkleri önleyerek, hızlı teşhis koyan anjiyo ünitesinde hastaları ziyaret etti…

“KIRŞEHİR’E HİZMET İÇİN VARIZ”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Suat Türkoğlu’nu ziyaret etti.
Basına kapalı geçen görüşmenin ardından Çetinkaya, geçtiğimiz günlerde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kurulan anjiyo ünitesini ve anjiyo olan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
İlimizdeki sağlık alanında yatırımları değerlendirerek daha kaliteli, daha koordineli, daha teknolojik yatırımları en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirten Milletvekili Çetinkaya, şunları söyledi:
“Bilindiği üzere, kalp damar hastalıkları acil müdahale edilmesi gereken hastalıkların başında gelmektedir. Bu hastalıklara teşhisin en hızlı şekilde konulması ve gerekli tedavinin bir an önce sağlanması gerekmektedir. Anjiyo ünitesi de bu teşhisin konulmasını ve gerekli tedavinin yapılmasını sağlamaktadır.
“Kırşehir’de kalp krizi geçiren veya kalp ve damar konusunda sıkıntıları olan hastalarımıza anjiyo yapılması gerektiğinde Ankara ve Kayseri’ye göndermek durumunda kalınıyordu. Bu da birçok hastamıza zamanında müdahale edilmesini geciktirmekteydi.
“Artık Kırşehir’e kurulan anjiyo cihazı ile kalp ve damar hastalıkları çeken vatandaşlarımıza hızlıca teşhis konulabilecek ve gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilebilecektir. Bu cihazın Kırşehir’e kazandırılmasına emek veren eski Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na ve Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a tüm Kırşehirli hemşehrilerimiz adına özel olarak teşekkür ediyorum.”
Kırşehir’i yakından takip eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile geçen hafta heyet olarak ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediklerini hatırlatan Milletvekili Çetinkaya, ilimizde sağlık alanındaki yatırımları değerlendirerek daha kaliteli, daha koordineli, daha teknolojik yatırımları inşallah en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirtti.
Anjiyo yapılan hastaları odalarında ziyaret ederek acil şifalar dileklerinde bulunan Çetinkaya, bu hizmet için Milletvekili Mikail Arslan ile Ankara’da çok çalıştıklarını ifade etti.
Milletvekili olarak Kırşehir’e hizmet için var olduklarını belirten Çetinkaya, “İnşallah Kırşehir’e hizmet için tüm bakanlık yollarını aşındırmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .