“Kırşehir’e güzel hizmetler sunacağım”

“Kırşehir’e güzel hizmetler sunacağım”

10.03.2015

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Ayfer Şahin:
“Kırşehir’e güzel hizmetler sunacağım”

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Ayfer Şahin, sevdalısı olduğu Kırşehir ile birlikte millete ve vatana güzel hizmetler sunacağını belirterek, “Kadının nezaketi, naifliği, titizliği, azmi, çalışma ve başarma kararlılığı fark yaratsın diye aday adayı oldum” dedi.

Kırşehirli seçmeniyle tanışmak amacıyla Coşkuntuna Otel’de 7 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te MHP İl Başkanı Arif Ekici başta olmak üzere parti teşkilatı ile çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda aday adayı Doç. Dr. Ayfer Şahin, neden aday adayı olduğuna yönelik açıklamalarda bulundu.
7 Haziran’ın bu vatan ve millet için bir kader seçimi olduğunu vurgulayarak, seçmenlerine yapacaklarına dair sözler veren MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Ayfer Şahin, şöyle konuştu:
“7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Genel Seçimlerinde, sevdalısı olduğumuz Kırşehir’imize daha etkin görevlerde, daha etkin hizmetler üretebilmek umudu ve inancıyla tarafı olmaktan şeref duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olmaya karar verdim.
“Malumlarınızdır ki, ülkemiz nüfusunun yarısına yakınının kadınlardan oluşmasına rağmen, diğer tüm alanlarda olduğu gibi parlamentoda da kadınlarımız nüfusla doğru orantılı olarak temsil edilmemektedir. En son gerçekleştirilen 2011 seçimlerinde 550 milletvekili içerisindeki kadın milletvekili sayısı sadece 79’dur. Bu sonuç ülkemizin kadınların siyasetteki yeri açısından olması gereken seviyeye gelmediğinin çok açık bir göstergesidir. 2015 yılı istatistiklerine göre Kırşehir nüfusunun % 52’sine yakını kadınlardan oluşmaktadır. Ama ne yazık ki ilimizde de bu güne kadar bir kadın vekilimiz olmadığı gibi, vekil adayı da daha önceki seçim dönemlerinde çıkmamıştır.
“Tarihsel süreçte Türk kadını, erkeğinin her daim yanı başında ve her daim saygı unsuru olmasına rağmen; kanaatimiz odur ki; günümüzün modern dünyasında kadına reva görülen ötekileştirme ve kıymetsizleştirme gayretleri ile iyice gün yüzüne çıkan kadına şiddet eylemlerinin de temelinde kadınların hak ettiği yeri ve değeri alamamaları vardır. Hayatın her alanında olduğu gibi parlamentoda da kadınların yeterince temsil edilememeleri vardır.
“Kırşehir’imiz Ahiliğin başkenti olmasının yanı sıra Ahiliğin kadın kolu olarak faaliyet gösteren tarihin ilk kadın teşkilatı olan Bacıyan-ı Rum’a da ev sahipliği yapmış bir kenttir. Bağrından dünyaya örnek olan Fatma Bacıları çıkaran bu toprakların hakkını teslim etmek adına ben de varım dedim bu bağlamda kadınların TBMM’de temsil edilmesine katkı sunmak için, kadınları mecliste en iyi şekilde temsil etmek için milletvekili aday adayı oldum.
“Ayrıca ülkenin bekası için iktidara talip olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin mecliste daha fazla kadın vekil tarafından temsil edilmesinin gerektiğine yürekten inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy dağılımı iyi tahlil edildiğinde kadın oylarının yetersiz olduğu da hepinizin malumudur. Kadın adaylarla bu sorunun daha kolay aşılabileceği düşüncesi de bizim bu kutlu davada daha aktif göreve talip olmamıza vesile olmuştur. Velhasılı kiram sevdalısı olduğumuz Milliyetçi Hareket’in hak ettiği oyu almasında ben de üzerime düşeni, bir kadın aday olarak yapmak ve erkek oylarının yanı sıra kadın oylarını da zirveye taşımak istiyorum. Bunu yapabileceğime inandığım için aday adayı oldum.
“Meclise ve Kırşehir’imize kadın eli daha çok değsin. Kadının nezaketi, naifliği, titizliği, azmi, çalışma ve başarma kararlılığı fark yaratsın diye aday adayı oldum. Yine sevdalısı olduğumuz bu ile, bu millete, bu devlete ve de bu davaya güzel hizmetler sunmak, güzel eserler bırakmak için aday adayı oldum…
Göçü durduracak projelerle milletvekili sayımızı yeniden arttırmak için aday adayı oldum.
İşsizliği önleyecek yeni istihdam sahalarının açılmasını sağlayabileceğimi düşündüğüm için aday adayı oldum.
“Köylerimizin boşalmasını önlemek ve geri dönüşü hızlandırmak için hazırladığımız projeleri hayata geçirmek için aday adayı oldum.
“Termal turizmin yanı sıra, seracılığın geliştirilmesi gibi alternatif projeler hazırladık ve bunları hayata geçirmek için aday adayı oldum.
“Kırşehir’imizin değerleri olan Âşık Paşa’nın, Şeyh Edebali’nin, Türkmani’nin, Yunus Emre’nin, Gülşehri’nin bu yörede yaşayıp, Anadolu’nun Türk’e vatan kılınmasında katkısı olan erenlerin, evliyaların sahiplenilip tanıtılması ve ilimizin bu değerlerle daha özdeşleşmiş şekilde tanıtılması ili ilgili projelerimizi de hayata geçirmek için aday adayı oldum.
“Kırşehir’imizi yarınlara taşıyacak olan hava alanına ve tren yoluna biran önce kavuşmasını sağlamak için de aday adayı oldum.
“Bu güzide topluluğun huzurunda hepinize bütün bu hizmetleri yapmak için var gücümle; yorulma ve mesai mefhumu bilmeden çalışacağıma söz veriyorum.
“Söz veriyorum. Bütün bu hizmetleri bağrından çıktığımız bu memleketin insanlarından hiç kopmadan, onlardan biri olmaya devam ederek yapacağıma söz veriyorum!
“Kime haksız vurdumsa işte sırtım gelsin vursun, kimin malını aklımsa, işte malını gelsin alsın’ diye buyuran peygamber ahlâkı ve adaleti ile çalışıp, bütün hizmetleri protokolden çıkaracağıma ve halka adil bir şekilde yayacağıma söz veriyorum.

1507195_10205751587176737_2017429825571669070_n copy
“7 HAZİRAN BU VATAN VE BU MİLLET İÇİN BİR KADER SEÇİMİDİR”
“Ben gelmedim dava için/Benim işim sevgi için/Dostun evi gönüllerdir/Gönüller yapmağa geldim’ diyen Yunus’un gönlü ve diliyle her daim sevgiyi konuşup, sevgileri çoğaltmaya çalışacağıma da söz veriyorum.
Hepimizin malumudur ki; 7 Haziran sadece necip milletimizin vekillerinin seçileceği bir genel seçim değildir. 7 Haziran bu vatan ve bu millet için bir kader seçimidir.
“7 Haziran, ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı/Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı/
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı/Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı/Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?/Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda/Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda/Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda’ diyerek Büyük Atatürk’ün önderliğinde ecdadın; her karışının bedelini kanla ödeyerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün ve geleceğinin oylanacağı bir seçimdir.
“7 Haziran ‘Büyük ve müreffeh bir Türkiye’ mi; geçmişi yok sayılan ‘Fen/Türkiye’ mi sorusunun kararının verileceği, Türkiye’mizin kaderinin çizileceği bir seçimdir.
“7 Haziran saygınlığım yitirme noktasındaki ordumuza, emniyet güçlerimize, adalet teşkilatımıza; hafızası silinmeye çalışılan ve tek tip insan yetiştirme diktasıyla karşı karşıya bırakılan Millî Eğitimimize itibarlarının geri verilmesinin oylanacağı bir seçimdir.
“İşte bu inanç vatanın geleceği için daha fazla hizmet etme noktasında daha fazla sorumluluk alma mecburiyetini omuzlarımıza yüklemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle milletin hadimi ve vekili olmak üzere çıktığımız bu kutlu yolda, partimizin yetkili kurulları ve halkımızın teveccühü bizden yana olursa, bugüne kadar bize verilen her görevi nasıl layıkıyla yapmış isek bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla yapacağımızdan kuşkumuz yoktur. Bu vesile ile burada bulunan bulunmayan tüm hemşehrilerimizin, gönül dostlarımızın, dualarını ve desteğini isteriz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .