Kırşehir’e Eğitim Tarihi Müzesi açılıyor

Kırşehir’e Eğitim Tarihi Müzesi açılıyor

08.08.2017

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü envanterlerinden yararlanılacak müze için Kırşehirlilerden de destek bekleniyor…

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, eğitim alanında bizlere geçmişi hatırlatacak bir eğitim tarihi müzesi açma çalışmaları olduğunu bildirdi.
Kırşehir’de eğitim alanında neler yaşandığı ve bugünlere nasıl gelindiğini hatırlatacak ve yeni nesillere öğretecek Eğitim Tarihi Müzesi oluşturulacak.

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü envanterlerinden yararlanılacak müze için Kırşehirlilerden de destek beklediklerini belirten İl Müdür Vekili Şevket Karadeniz, “İlimiz çok uzun yıllardır gerek akademik, gerek ise sosyal ve kültürel alanda çok başarılı bir seviyededir. Eğitimdeki başarısı ile diğer illerin her zaman örnek aldığı ve yaptığı çalışmaları takip ettiği bir konumdadır. Elbette bu başarı sadece bu güne özgü bir durum değildir. Eğitim alanında şehrimizin bir eğitim kültürünün olmasının ve geçmişten beri eğitime çok önem verilmesinin bunda önemli bir yeri vardır. İlimizde eğitim alanında geçmişte neler yaşandığını, bugünlere nasıl gelindiğini hem hatırlamak, hem de yeni nesillere öğretmek amacı ile bir eğitim tarihi müzesi oluşturmak amacındayız. Bu kapsamda müzede İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizde bulunan envanterden yararlanacağız, ancak daha zengin ve içeriği daha dolu bir müze olması amacı ile bütün Kırşehir halkının desteğini bekliyoruz. Elinde eğitim alanında arşiv değeri taşıyan yazılı kaynak( kitap, dergi, broşür, diploma), objeler, görsel kaynaklar (fotoğraf, video), eğitim araç ve gereçleri bulunan vatandaşlarımızın bunların yeni kurulacak olan müzemizde sergilenmeleri amacı ile il milli eğitim müdürlüğü ARGE şubesine getirmeleri bizleri mutlu edecektir” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .