Kırşehir’e diz çöktürdüler!

Kırşehir’e diz çöktürdüler!

23.03.2015

Bugünlerde Emniyet istihbaratının kilit isimlerinden olduğu ifade edilen polis müdürü Sabri Uzun’un “İn” kitabını okuyorum. Hükümetle-cemaat ilişkilerini gözler önüne seriyor. 350 sayfalık kitabını tamamlamak üzereyim. Kırşehir’e bakıyorum hava bir açıyor, bir kapanıyor! Yağmur yağıyor, güneş açıyor! Bulutların oradan oraya yön değiştirdiğini görüyorum… Eskilerin deyimiyle Mart ayına geçen hafta girdik. Yani Mart dokuzu. 14 Mart’ta başladı. […]

Bugünlerde Emniyet istihbaratının kilit isimlerinden olduğu ifade edilen polis müdürü Sabri Uzun’un “İn” kitabını okuyorum. Hükümetle-cemaat ilişkilerini gözler önüne seriyor. 350 sayfalık kitabını tamamlamak üzereyim.

Kırşehir’e bakıyorum hava bir açıyor, bir kapanıyor!
Yağmur yağıyor, güneş açıyor!
Bulutların oradan oraya yön değiştirdiğini görüyorum…
Eskilerin deyimiyle Mart ayına geçen hafta girdik.
Yani Mart dokuzu. 14 Mart’ta başladı.
Bu Mart dokuzu baharın müjdecisi, tabiatın tamamen uyanması.
İklim değişiklikleri anlamına geliyor. Bu durumda sayılı kış günlerinin sona ermesi anlamına da geliyor.
Dokuz gün süren bu Mart dokuzundan sonra, hemen ertesi gün, yani dokuz gün sonra da 23 Mart’ta başlayan dokuzun dokuzu dediğimiz en soğuk günler başlıyor. Bu dokuzun dokuzundan sonra havalar artık ısınıyor, yaz gelmiş kabul ediliyor.
Dileğimiz bu sayılı kış günlerinde havaların ılık geçmesidir. Allah korusun tersi olursa her şeyi geçen yıl olduğu gibi soğuk ve ayaz vurabiliyor. Bu da çok tehlikeli bir durum.
Bütün bunlar mevsim değişiklikleri olsa gerek!
Tabiat tamamen uyandı. Çiğdem’ler açtı artık! O Çiğdem benim Çiğdem’im… O Çiğdem hem adım, hem tadım, hem toprağım, her şeyim…
Böyle bir ortamda masaya yatırıyorum Kırşehir’i…
Böylesine duygular içinde seyrediyorum Kırşehir’i…
Bir il düşünün, bir Kırşehir düşünün…
İl yöneticilerinin hizmet yapmakla övündükleri…
Bir Belediye Başkanının Kırşehir’i yaşanabilir kent haline getirdiklerini söylemesi…
Bir ilin milletvekillerinin utanıp sıkılmadan, oylarını aldığı insanların gözlerinin içine baka baka yalan açıklamalarda bulunması…
Bir ilin sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin, iktidar partisinin arkasına takılıp, onların şakşakçılığını yaptığını görmek, Kırşehirlilerin yaşadığı acıların en büyüğü olsa gerek…
Birkaç ta, yaşına başına bakmayan, giyimi, kuşamı, yaşamı adındaki sıfatlarla hiç ilgisi olmayan, kendisini öven, övdüren zavallı, sözde âkil adam pozunda gözüken, iktidarın yalakaları var ki Kırşehir’e yıllardır yaptıkları kötülüklerin devamı olsa gerek. Bunları tanıyın. Bunlar yıllardır yaptıkları kötülükleri, pislikleri halılarının altına süpürmüşler! Bugün etliye, sütlüye karışmayarak buldukları geçim kaynaklarında nemalanmanın peşindeler!
Bunlar sözde Kırşehir’i sever gözüküp, Kırşehir’e kötülük edenlerdir ve böyle de tanınıyorlar.
İsimlerini yazsam “evet haklısınız, geç kaldınız” diyeceksiniz.
Şimdi düşünün iktidar partisine oy vermiş Kırşehirliler boşuna hizmet bekliyor. Var mı hizmetleri?
Kırşehir’e hizmet yerine hezimet yapmışlar! Adeta cezalandırmışlar!
Kırşehir; Nevşehir’in, Yozgat’ın, velhasıl tüm illerin gerisinde kalmış, hizmet alma bakımından Tunceli ile aynı seviyedeyiz.
Nüfusu giderek düşüyor, insanlar Kırşehir’den başka illere göçüyor.
Daha önce yazdım ama işte yine yeri geldi yine yazıyorum.
İşte Kırşehir’in komşu illerle nüfusu ve çıkardığı milletvekilleri:
Kırşehir: 222.007 – 2 milletvekili.
Nevşehir: 286.250 – 3 milletvekili.
Yozgat: 432.560 – 4 milletvekili.
Aksaray: 386.252 – 3 milletvekili.
Niğde: 343.898 – 3 milletvekili .
Kırıkkale: 271.092 – 3 milletvekili.
Kayseri: 1.322.376 – 9 milletvekili.
Konya: 2.108.808 –14 milletvekili.
Evet, iktidarın yöneticileri siz söyleyin bakalım.
Hani “Kırşehir’i Orta Anadolu’nun yaşanabilir kenti yaptık” dediğiniz hizmetler?
Ama Kırşehir’e, şehrin girişine yaptırdığınız bir eseriniz var! Katlettiğiniz ana bulvara hilkat garibesi üst geçitden geçerken Kırşehirliler ne diyor biliyor musunuz? Bu eserinizle anılacaksınız! Dillerden düşmeyeceksiniz! Mezar taşınız gibi her gece rüyalarda yaşayacaksınız!
Eserler getirmediğinizi Allah için kabul edin. “Evet seçtiklerimiz yapamadı, haklısınız” deyin.
Kırşehir’deki kamu kuruluşlarına bir bakın. 30 yıldır aynı dairenin müdürlüklerini yapan sözde müdürler var. Bu yalakaları koruyan, görevde tutanlar utansın!
Bunlar alışmışlar almaya, satmaya, burada geçinmeye, Kırşehirlilere dil uzatmaya.
Bunlar Kırşehir’e kötülük yapıyorlar. Temizleyin bu hilkat garibesi müdür yalakalarını. Her devrin adamı. Her partinin yağdanlıkları olmuş madrabazların Kırşehir’e yaptıkları ihanetlere son verilsin artık! İsimlerini mi merak ettiniz? Yazıp ta sütunumu kirletmem!.. Değmez bu soytarıların adını yazmaya!
Bu sahtekârlara Kırşehir’de sonradan görme, kendini öven ve övdürenler değer veriyor. Bunlarla oluyorlar. Bu durum daha acı ve utanç verici!..
Kırşehir’in güçlü siyasetçcileri olsaydı, bunlar yaşanır mıydı? Kırşehir böylelerinin elinde bu hallere düştü, acınacak hali var!
7 Haziran seçimlerinde Kırşehir kaderini değiştirmelidir ve değiştirecektir. İktidarın hizmet getiremeyenlerinin sonlarını Kırşehirliler merak ediyor!
Görüyor musun Kırşehir; seni, senin haklarını almak için sana yapılan haksızlıkları, ihanetleri yazdım, neler ifade ettim bilmiyorum. Anlarla mı? İnanmıyorum.
Gerçekleri görmeyenler, söylemeyenler utansın!
Ben ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim, bırakın Kırşehir’i, köpeğine dahi söz söyletmediğim Kırşehir için görevimi yapıyorum. Görevini yapmayanlar utansın!
Görüyor musun Kırşehir ben sana ne söyliyeyim. Ama ne yaparsın kaderin böyle. Yine de umutlarımız var önümüzde. Beklentilerimiz var, gelecekte…
Yıllar geçip gidiyor, insanlar gerçekleri görmüyor.
Menfaat ve çıkar her şeylerinin önünde…
Yıllarca gözümde büyüttüm: “Büyük Kırşehir” dedim…
Hep kaybetti nedense Kırşehir… Kaybetmeye de devam ediyor.
Bugün şurada burada görev yapan iktidar yanlısı kişileri, on yıl sonra Kırşehir’de göremeyeceksiniz. Onlar da başka il ve ilçelere göçüp, oralara yerleşecekler. Çünkü ondan öncekiler de öyle oldu. Nerde onlar, onların aileleri?
Zaten Kırşehir’de gezemezler, insan içine çıkamazlar. Şimdi alt yapılarını yapmakla meşguller. Ama Allah’ın azabından kurtulamazlar, kurtulamayacaklar!..
Kırşehir ne çektiyse hep siyasetçilerden ve görevlerini yerine getirmeyen sivil toplum kuruluşlarının başkanlarından çekti.
Gerçekleri dile getirmediler. Menfaatleri için koştular, koşturdular. Kırşehir’i bu hale düşürdüler.
Başınız sağ olsun!
Kırşehir sayenizde mevta oldu.
Yazık.. Yazık… Çok yazık…
El ele verdiniz Kırşehir’e diz çöktürdünüz!
Kırşehir’i adeta ilçeliğe düşürdünüz?
Hepinizin gözü aydın!YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .