Kırşehir’e bu yıl 1 milyon 200 bin fidan dikilecek

Kırşehir’e bu yıl 1 milyon 200 bin fidan dikilecek

28.09.2018

Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Akın açıkladı Kırşehir’e bu yıl 1 milyon 200 bin fidan dikilecek Vali İbrahim Akın, Orman İşleme Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretinde, Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca’dan kurumda yürütülen faaliyetler ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, birimleri de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Orman […]

Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Akın açıkladı

Kırşehir’e bu yıl 1 milyon 200 bin fidan dikilecek

Vali İbrahim Akın, Orman İşleme Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde, Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca’dan kurumda yürütülen faaliyetler ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, birimleri de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Orman İşletme Müdürlüğü’nün kaçak ağaç kesimi, fidan dikimi, orman yangınlarına tedbirler alma, orman kaynaklarını koruma gibi önemli görevleri olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, ilimizdeki ormanlık alanların genişletilmesi adına yürütülen çalışmaları önemsediklerini söyledi.
2018 yılı sonunda, yağışların başlaması ile birlikte ilimiz genelinde 10 bin dönümlük araziye yaklaşık 1 milyon 200 bin fidan dikileceğini dile getiren Vali İbrahim Akın, “Bu ağaçlardan 55 bin tanesi ceviz, badem, mahlep, iğde gibi gelir getirici ağaç olacak. Orman İşletme tarafından köylerimize dikilecek bu ağaçlar, 1-2 yıl sonra vatandaşlarımıza dağıtılacak. Amacımız daha yeşil, daha temiz havasıyla daha yaşanabilir bir Kırşehir’dir. Orman İşletme Müdürlüğü personelimizin de bu anlayışla hizmet ettiğine inancım tamdır.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın ziyareti, ilimizde ormanlık alanları genişletmek için yürütülen çalışmalar ve devam eden projeler hakkında yetkililerden bilgiler alması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .