KIRŞEHİR’E 5 TESİS KAZANDIRILIYOR

KIRŞEHİR’E 5 TESİS KAZANDIRILIYOR

26.10.2017

KIRŞEHİR Belediyesi’nin yapımını gerçekleştirdiği Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı açılışını yapmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 57 milyon TL tutarında 6 müjde verecek. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 57 milyon lira tutarındaki 6 adet yatırım müjdesi […]

KIRŞEHİR Belediyesi’nin yapımını gerçekleştirdiği Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı açılışını yapmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 57 milyon TL tutarında 6 müjde verecek.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 57 milyon lira tutarındaki 6 adet yatırım müjdesi ile Kırşehir’e geliyor.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kırşehir programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 2 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atacak.
Kırşehir Belediyesi tarafından tesis edilen Güzler Parkı’nın da açılışını gerçekleştirecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bugün Kırşehir’de düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 36 milyon lira yatırım bedelli tesislerin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.
Bakan Eroğlu açılış ve temel atma töreni öncesinde Kırşehir Valiliği’ni ziyaret ederek, basına açıklamalarda bulunacak.
Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında Kırşehir Proje İmam Hatip Lisesi’nde fidan dikecek olan Bakan Eroğlu, Kırşehir Belediye Başkanlığı ile AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek.

KIRŞEHİR’E 36 MİLYON TL’LİK 5 TESİS

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 15.00’te Güzler Parkı’nda düzenlenecek törende DSİ tarafından inşa edilecek Akpınar Neşet Ertaş Barajı ile 1 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP tarafından yapılacak 1 adet tesisisin de temelini atacak.
Kırşehir’de 15 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de Orköy sertifikası ile 5 muhtarlığa yangın söndürme tankeri verecek olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu badem, dut ve ceviz fidanı türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 1 milyon 550 bin metreküp su depolanacak. 1 köy ile 1.350 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormancılık projeleri ile Kırşehir’de ağaçlandırma yapılacak ve ormanların bakımı sağlanacak.

KIRŞEHİR’E SON 5 YILDA 171 TL’LİK 38 MÜJDE

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 10 Eylül 2013, 4 Eylül 2015 ve 26 Kasım 2016 tarihlerinde Kırşehir’e verdiği 114 milyon TL’lik 32 müjdeye ilave olarak 57 milyon lira yatırım bedeline sahip 6 müjde daha verecek. Böylece son 5 yılda Kırşehirlilere toplam 171 milyon TL’lik 38 müjde vermiş olacak.
Müjdeler arasında sulama yenileme, mesire yeri, bal ormanı, gelir getirici tür ağaçlandırma ile Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda Aşıkpaşa Mescidi ve Tabiat Müzesi iç düzenleme çalışmalarının yapılması yer alıyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .