KIRŞEHİR’E 200 BİN TL DESTEK

KIRŞEHİR’E 200 BİN TL DESTEK

07.09.2017

Şehrimizin kültürel, çevre, eğitim ve sosyal alandaki ihtiyaçları Mikail Arslan’ın girişimleri ile gideriliyor…

KIRŞEHİR’E çevreye verilen önemin gereği olarak Bakanlık nezdinde önemli destek geldi.
Kırşehir Belediyeleri ve İl Özel İdaresi için talep edilen yardımlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den girişimleri sonucu önemli bir destek sağladı.
Milletvekili Mikail Arslan’ın talebi doğrultusunda Kırşehir Belediyesi’ne çevre kirliliğinin giderilmesi amacıyla hazırlanan proje için 200 bin TL destek verilecek.
Kırşehir ve ilçelerinin eksikleri ve ihtiyaçlarını gidermede vatandaşla birebir görüşerek, talepleri alan ve Ankara’da Bakanlıklar nezdinde yaptığı görüşmelerde olumlu sonuçlar alarak, şehrimize önemli hizmetleri yerine getiren Milletvekili Mikail Arslan, Akçakent Belediyesi için 8 bin TL bedelli vidanjör, Akpınar Belediyesi için çöp toplama aracı (8+1M3), Boztepe Belediyesi için yol süpürme aracı (4,5M3), Çiçekdağı Belediyesi için yükleyici damper, Köseli Belediyesi için yükleyici damper tahsisinin onaylanmasını sağladı.


Ayrıca Kırşehir İl Özel İdaresi için çöp toplama aracı (13+1,5M3) da onaylanan yardımlar arasında yer alırken, tahsis edilen araçların 25 Ağustos 2017 tarihinde onaylandığı ve kısa sürede ilgili kurumlara tesliminin gerçekleştirileceği öğrenildi.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .