Kırşehir’den TÜBİTAK’a bin 278 proje

Kırşehir’den TÜBİTAK’a bin 278 proje

06.12.2017

TÜBİTAK Bilim Fuarları için bin 278 proje ile 51 okul başvuruda bulundu…


KIRŞEHİR’DE her yıl eğitim-öğretim dönemi sonunda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarları için 51 okul başvuruda bulundu.
5 ile 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına Kırşehir’den 51 okul talepte bulunurken, 4006 -TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile hedeflenen genel amaçlar şöyle:
* Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi,
* Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi,
* Bilim kültürünün yaygınlaştırılması,
* Okul ortamının; öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesi,
* Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması,
* Farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her çocuğa proje yapma fırsatının sunulması,
* Öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması,
* Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması,
* Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak/yaşanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirilmesinin sağlanmasıdır.
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir devlet okulu veya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) bünyesinde 5-12. sınıf öğrencileri tarafından proje yapma süreçleri takip edilerek hazırlanmış projelerden oluşan ve belirtilen amaçlar çerçevesinde düzenlenen proje sergileri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında yer alıyor.
2017-2018 eğitim öğretim yılı için 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları 18 Nisan-1 Haziran 2018 tarihleri arasında bir veya iki gün olacak şekilde gerçekleştirilecek.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına ortaokul ve lise düzeyinde bin 278 proje ile başvuru yapan 51 okul arasında Merkez Aşıkpaşa Ortaokulu, Mucur Kızıldağ Yeniyapan Şehit Muzaffer Kılıçaslan İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu, Merkez Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi, Boztepe İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Öğretmen Ömer Aydın Ortaokulu, Çiçekdağı Şehit Öğretmen Bayram Tekin Ortaokulu, Merkez Cacabey Ortaokulu, Merkez TEV Zahide Zehra Garring Ortaokulu, Merkez Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Kırşehir Lisesi, Kaman Fen Lisesi, Merkez Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi, Merkez Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi, Akpınar İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Cumhuriyet Ortaokulu, Çiçekdağı Şehit Serkan Göker İmam Hatip Ortaokulu, Kaman Yenihayat Ortaokulu, Kaman Şehit Deniz Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez 24 Aralık Atatürk İmam Hatip Ortaokulu, Merkez İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Aşıkpaşa İmam-Hatip Ortaokulu, Merkez Sıdıklı Ortaokulu, Merkez Yeşilyurt Mustafa Bozkurt Ortaokulu, Mucur Fatih Ortaokulu, Mucur Kurugöl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Merkez Mesleki Eğitim Merkezi, Boztepe Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kırşehir Merkez İmam-Hatip Ortaokulu, Merkez Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi , Boztepe Gazi Osman Öztürk Ortaokulu, Mucur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akpınar Ortaokulu, Merkez TOKİ Ortaokulu, Kaman Kargınyenice Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Mucur Şehit Polis Gökhan Ünaldı İmam Hatip Ortaokulu, Mucur Şeyh Edebali Anadolu Lisesi, Merkez Necatibey Ortaokulu, Merkez Muzaffer Mermer Ortaokulu, Merkez Sıddık Demir Anadolu Lisesi, Merkez Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu), Merkez Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Merkez Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi, Mucur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kaman Bilim ve Sanat Merkezi, Merkez TOKİ Şehit Polis Gökhan Emre Örül İmam-Hatip Ortaokulu, Mucur Şehit Öğr. H. Aydemir Hürriyet Ortaokulu, Merkez İMKB 23 Nisan Ortaokulu, Merkez TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mucur Anadolu Lisesi yer alıyor.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .