“KIRŞEHİR’DEKİ YEREL BASINA ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR”

“KIRŞEHİR’DEKİ YEREL BASINA ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR”

28.09.2019

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık: “KIRŞEHİR’DEKİ YEREL BASINA ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR” Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, son yıllarda ekonomik olarak büyük darboğaza düşerek Türkiye’de yerel basının kapandığına dikkat çekerek, Kırşehir’deki yerel basına acilen sahip çıkılması gerektiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekilini 24 ilde görevlendirdiğini ve bu çerçevede […]

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık:

“KIRŞEHİR’DEKİ YEREL BASINA
ACİLEN SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR”

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, son yıllarda ekonomik olarak büyük darboğaza düşerek Türkiye’de yerel basının kapandığına dikkat çekerek, Kırşehir’deki yerel basına acilen sahip çıkılması gerektiğini açıkladı.
Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekilini 24 ilde görevlendirdiğini ve bu çerçevede Kırşehir’e gelen CHP milletvekillerine yerel basının sorunlarını dile getiren Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, ekonomik krizin faturasını yerel basının çektiğini ifade etti.
Kırşehir’e gelerek sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları ve basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen CHP’li milletvekilleri, Kırşehir’in sorunlarını önce Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na, ardından da parlamentoya taşıyacağını bildirdiler.
İlimize gelen heyete Kırşehir’de yerel basının yaşadığı sorunları ileten Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, “Kırşehir’de yerel basın kuruluşlarına acilen sahip çıkılması gerekiyor” dedi.
“TÜRKİYE’DEKİ EKONOMİK KRİZİN FATURASINI BİZ GAZETECİLER VE TELEVİZYONCULAR ÇEKMEKTEYİZ”
Kırşehir’de yerel basın kuruluşlarının içerisinde bulunduğu zor durumdan ve kalıcı çözümler beklediklerini ve demokrasinin yerelden başlayacağı inancıyla Kırşehir’de yerel basın kuruluşlarına acilen sahip çıkılması gerektiğini vurgu yapan Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, “Kırşehir Basın Konseyi Başkanı olarak, Türkiye’deki ekonomik krizin faturasını haliyle biz gazeteciler ve televizyoncular çekmekteyiz. Çözüm önerileri olarak hükümete iletmeniz umarım bizlerin sorunlarını da bir nebze olsun fayda sağlar. Bu konuda meslek örgütlerimiz çaba içerisinde ama Kırşehir’in sorunlarını da biz biliyoruz. Resmi ilan olarak KÖYDES programlarını ilan kapsamına, TOKİ İnşat yapım ve alımlarının İhale kapsamına, İl ve İlçe belediyelerinin teklif usulünden vazgeçilmesi, gazetelerde ilan yayınlamasını, icra ve iflas ilanlarını resmi ilan olarak yayınlanmasını, anonim şirketlerinin genel kurullarının gazetelerde resmi ilan olarak yayınlanması, SSK, vergi ve enerjide muafiyeti uygulanması, Basın İlan Kurumu şubesi bulunan illerinde olduğu gibi borç yok yazısının istenmemesi, Türkiye’de mutlaka bir ve birkaç Kağıt Fabrikasının yeniden açılmasını, kağıt ve kalıp fiyatlarının dolar kurunun sabit tutulması, Basın İlan Kurumu düşük faizle kredi vermesini, KOSGEB ve diğer kredilerin faizsiz ötelenmesini istemekteyiz. ‘Belediyelerin Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları ve TOBB gibi odaların Gazete ismi ayırmadan abone olunması, radyo TV Üst kurulunun almış olduğu web TV lisans ücretinin düşürülmesi, İl ve İlçe Belediyelerinin Meclis Kararlarını Gazetelerde yayınlanması, İl Özel İdarelerinin aldıkları kararların gazetelerde yayınlanması, İş-Kur, KOSGEP, alımlarının gazetede yayınlanması, kurulacak kooperatiflerin, enerji indirimi gibi istek ve beklentilerimizin Hükümete bir an önce bildirilmesini ve çözüm bulunmasını talep ediyoruz” diye konuştu.(HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .