Kırşehir’deki yatırımlar neden ilerlemiyor?”

Kırşehir’deki yatırımlar neden ilerlemiyor?”

04.06.2020

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a soru sordu: Kırşehir’deki yatırımlar neden ilerlemiyor?” CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılında tüm illere yapılmış olan yatırımlar içerisinde yer alan Kırşehir iline yapılan yatırımları ve gerçekleştirilen çalışmaları sordu. Milletvekili İlhan, Kırşehir 25 km’lik çevre yolu, yeni Valilik binası inşaatı, Turizm Otelcilik Lisesi ve Uygulama […]

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a soru sordu:

Kırşehir’deki yatırımlar neden ilerlemiyor?”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılında tüm illere yapılmış olan yatırımlar içerisinde yer alan Kırşehir iline yapılan yatırımları ve gerçekleştirilen çalışmaları sordu.
Milletvekili İlhan, Kırşehir 25 km’lik çevre yolu, yeni Valilik binası inşaatı, Turizm Otelcilik Lisesi ve Uygulama Oteli İnşaatı, 150 yataklı ek hastane gibi kamu yatırımlarının çoğuna bir çivi bile çakılmadığını belirterek 2019 yılında Kırşehir iline böylesi büyük bir bütçe ile yapılan yatırımların ve yatırımların her birine ayrılan bütçenin sırasıyla açıklanması gerektiğini, yetkili makamlarca Kırşehir halkına resmi belgelerle doğru bilgilendirmenin yapılacak olmasının bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması ve halkın güvenini kazanmada şeffaflığın sağlanması adına önemli olduğunu vurguladı.
İLHAN: “2019 YILINDA YAPILAN YATIRIMLARIN İLLERE GÖRE DAĞILIMINA BAKILDIĞINDA EN ÇOK KIRŞEHİR İLİNİN FAYDALANDIĞI GÖRÜLMEKTEDİR!”
“Cumhurbaşkanlığının Strateji ve Bütçe Başkanlığı sitesinde yatırımların illere göre dağılımında yer alan bilgiye göre 9.895.240 TL miktarındaki yatırım bütçesi ile Türkiye genelinde en çok Kırşehir ilinin 2019 yılında yapılan yatırımlardan faydalandığı görülmektedir” diyen Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir halkının, bu denli büyük bütçe ile ne tür yatırımlar yapıldığını bilmesinin haklı bir gerçek olduğunu ifade ederek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sırasıyla şu soruları yöneltti:
“Kırşehir’e, 2019 yılında 9.895.240 TL miktarındaki yatırım bütçesi ile yapılmış olan kamu yatırımları nelerdir ve hangi alanlarda gerçekleştirilmiştir?
“Uzunca bir süredir Kırşehir’de yapılması beklenen kamu yatırımlarına yönelik neden hala bir çalışma başlatılmamış ve ilerleme kaydedilmemiştir?
“Hali hazırda beklemekte olan kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesine ilişkin öncelik sırası yapılarak belirlenmiş olan bir planlamanız var mıdır? Var ise geciken yatırım çalışmalarına ne zaman başlanması düşünülmektedir?” . (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .