Kırşehir’deki üniversite öğrencilerinin dolmuş çilesi!

Kırşehir’deki üniversite öğrencilerinin dolmuş çilesi!

09.10.2017

Sebze pazarındaki araç yoğunluğu, trafiği aksatıyor, yetkililer seyrediyor!

Şehrimizdeki Ahi Evran Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin her Pazartesi günü Bağbaşı Kampüsü’ne gidip gelmek için büyük çile yaşadıkları bildirildi.
Şehrimizde Pazar ve Pazartesi günleri kurulan sebze pazarı nedeniyle burada trafikte yaşanan yoğunluk nedeniyle Lale Camii yanındaki dolmuşlarla Bağbaşı Mahallesi’ndeki Ahi Evran Üniversitesi’ne gidip gelmek zorunda olan öğrencilerin derslere zamanında girememelerine neden oluyor.
Dün sabah saatlerinden itibaren Bağbaşı’nda üniversite kampüsüne gitmek isteyen öğrenciler uzun süre dolmuş beklemek zorunda kalırken, pazar civarında yollara rastgele araç parkı yapılması nedeniyle dolmuşçuların uzun süreli bekleme zorunda kalmalarına neden oldu. Bu durum da dolmuşçuların hem durağa, hem de üniversite yönüne zamanında gidip gelememelerine neden oldu.
Dün öğle saatlerinde Bağbaşı Kampüsüne gitmek için yağmur altında dolmuş bekleyen öğrenciler ıslanmak zorunda kalırken, dolmuşçulara tepki gösterdiler.
Üniversite öğrencilerinin yaşadıkları bu durumu dün gazetemize bildirmeleri üzerine biz de Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin’e ilettik. Başkan Tekin, Pazar yoğunluğu nedeniyle dolmuşçuların öğrencileri üniversiteye ulaştırmakta sıkıntı yaşadıklarını doğrulayarak “Biz özellikle her Pazartesi günü sebze pazarının yoğunluğu nedeniyle Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ile Belediye Zabıtası yetkililerine durumu bildirerek, bu yol güzergahındaki trafik sorununun çözümlenmesini istedik. Maalesef bu konuda yetkililer bu güzergahtaki araç yoğunluğunun önüne geçemediler. Bu da her pazartesi günü bu güzergahtan Bağbaşı istikametine gidiş ve dönüşlerde büyük sıkıntı yaşamalarına neden oluyor. Sadece üniversite öğrencilerimiz değil, vatandaşlarımız da mağdur oluyor. Emniyet ve Zabıta yetkilileri bu konuda çözüm yolu bulmalı ve araç trafiğine engel olan araçları bu güzergahtaki yollara park yapmalarına izin vermemeli. Yoksu bu sorun özellikle her Pazartesi günü yaşanmaya devam edecek, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız mağdur olmaya devam edecektir” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .