Kırşehir’deki süt üreticilerine 1 milyon liralık destek…

Kırşehir’deki süt üreticilerine 1 milyon liralık destek…

25.05.2019

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan: “Bu zor şartlarda üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz” Kırşehir’deki süt üreticilerine 1 milyon liralık destek… Ekonomik sıkıntılar yüzünden zor günler yaşayan ve yetiştiricilerin beklemiş olduğu süt desteği 24 Mayıs 2019 tarihinde Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerinin hesabına aktarıldı. 2019 yılı şubat ve mart dönemi süt desteği […]

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan:
“Bu zor şartlarda üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz”

Kırşehir’deki süt üreticilerine 1 milyon liralık destek…

Ekonomik sıkıntılar yüzünden zor günler yaşayan ve yetiştiricilerin beklemiş olduğu süt desteği 24 Mayıs 2019 tarihinde Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerinin hesabına aktarıldı.
2019 yılı şubat ve mart dönemi süt desteği geçtiğimiz hafta askıya çıkmış ve itirazlar ile düzeltmelerin ardından askı süresi sona ermişti. Tarım ve Orman Bakanlığı örgüt üzerinden pazarlanan soğutulmuş çiğ süt için 25 kuruş destek ödemesi yapacağını açıklamış ve bu doğrultuda 1.018.639 lira 36 kuruş süt destek ödemesi bugün 18:00 itibariyle Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerinin hesaplarına aktarıldı.
Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, zor şartlardaki üreticileri her fırsatta desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Ülke genelinde girdi maliyetlerinin artması sonucu zor günler geçiren üreticinin kazanması adına yoğun bir çaba içerisine girerek, sütünü pazara sunamayan köylümüzü düşünerek süt toplama merkezi kurulumuna ağırlık veriyoruz. Kalkınma temelde olur anlayışı içerisindeyiz. Köylümüz kazanınca milletimiz kazanacak. Bu zor şartlarda üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.
Girdi maliyetlerinin yükselişi ile zor günler yaşayan hayvan yetiştiricileri, Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 1 milyon liradan fazla ödeme yapması ile bir nebze de olsa rahatladı. Yetiştiriciler, Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan’a teşekkür ettiler. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .