Kırşehir’deki proje okulunda veliler isyanda!

Kırşehir’deki proje okulunda veliler isyanda!

10.05.2019

Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu-İlkokulu velileri , öğrencilerinin Türkiye genelinde aldıkları başarılarla adından söz ettiren, hatta Fen liseleri ile yarışının okullarının proje okulu uygulamasından kaldırılarak normal bir okul konumuna getirilerek bütün öğrencilerin bu okula alınarak kaliteli eğitim ve öğretimden uzaklaşacak olmasından endişe duyduklarını ifade ettiler. Kırşehir’de çok sayıda öğrenci velisi Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir […]

Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu-İlkokulu velileri , öğrencilerinin Türkiye genelinde aldıkları başarılarla adından söz ettiren, hatta Fen liseleri ile yarışının okullarının proje okulu uygulamasından kaldırılarak normal bir okul konumuna getirilerek bütün öğrencilerin bu okula alınarak kaliteli eğitim ve öğretimden uzaklaşacak olmasından endişe duyduklarını ifade ettiler.
Kırşehir’de çok sayıda öğrenci velisi Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu-İlkokulu’ndan yürüyerek Cacabey Meydanı’na geldiler ve burada bir basın açıklaması yaptılar.
Okullarının proje okulları uygulamasıyla başarılı eğitimleriyle Türkiye’de isim yaptığını, pek çok fen lisesinden daha başarılı bir konuma geldiklerini ifade eden Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu-İlkokulu velileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nı göreve davet ederek, proje okul uygulamasının devam etmesini talep ettiler.
Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu-İlkokulu velileri yaptıkları açıklamada şunları söylediler:
“Okulumuz 2016-2017 öğretim yılında 11 öğrenci imle İmam-Hatip Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başladı. Okulumuzun fiziki imkânları müsait olduğu için 2017 yılında bünyemiz de Anasınıfı ve ilkokul açtık. Şu an itibariyle 432 öğrencimiz var. Henüz mezun vermediğimiz için hedeflediğimiz toplam öğrenci sayısı 650’dir.
“Okulumuzu daha iyi hale getirmek için 2017 yılında “Yeni Bir Nefes projesini uygulamaya başladık. Proje Kapsamında Uyguladığımız Programlar:
Anasınıfı Eğitim Programımız: Anasınıfı öğrencilerimizin tamamına 8.30-12.30 saatleri arasında haftada 18 saat Kur’an- Kerim, 6 saat ibadet ve Değerler Eğitimi dersleri verilmemektedir. 12.30-17.00 saatleri arasında ise Mili Eğitim Anasınıfı müfredatı uygulanmaktadır.
“İlkokul Programımız: İlkokul öğrencilerimiz tamamı 8,30- 17.00 saatleri arasında eğitim öğretim görmektedir. 14.20 ye kadar normal eğitim öğretim verilmektedir. 14,30-17,00 saatlerinde ise ek olarak eğitimler verilmektedir. Haftalık; 4 saat Kur’an-ı Kerim, 2 saat Değerler Eğitimi, 2 saat spor, 2 saat zekâ oyunları, 2 saat tiyatro, 3 saat drama eğitimleri verilmektedir.
“İmam Hatip Ortaokulu Proqramımız:5. Ve 6 Sınıf öğrencilerimiz el 5.30-17.00 saatleri arasında sosyal sportif faaliyetler yapılmaktadır. Haftalık 2 saat Robotik-Kodlama, 2 saat Ahşap Boyama, 2 saat spor, 2 saat zeka oyunları, 2 saat aikido, 2 saat müzik, 2 saat müzik, 2 saat K.Kerim, 2 saat okçuluk kursları verilmektedir. 7. Ve 8. Sınıflarda ise sınava yönelik kurslar verilmektedir.
Okulumuz tanıtımı için her yıl 4 Sınıf öğrencilerine yönelik Şehit Ömer Halisdemir futbol turnuvası yapmaktayız. Futbol turnuvası ile her yıl 1500 öğrenciyi okulumuzda misafir ederek okulumuzu tanıtıyoruz. Okulu tanıtımı için her yıl ödüllü deneme sınavı yapıyoruz ödüllü Deneme sınavımıza 1400 öğrenci katılmaktadır
Akademik başarılarımız:
“Bursluluk sınavına giren öğrencilerimizin % 90’ı sınavı kazanmıştır.
“BİLSEM sınavı hafta sonu grubunun % 65i okulumuz öğrencileridir.
“Türkiye geneli Hız Yayınları, Model yayınları ve Çanta yayınlarından deneme sınavlarına katılmaktayız. Her kademeden yaklaşık 1600 şube katılmaktadır. Bu sınavlarda 6D sınıfımız Türkiye 1., 6A sınıfımız Türkiye 2., 5A sınıfımız Türkiye 1., 5B sınıfımız Türkiye 2., il geneli yaptığımız denemelerde Kırşehir de açık ara öndeyiz öğrencilerimizin %50 si Kırşehir Fen Lisesi taban puanı üzerindedir. Spor Alanında Başarılarımız: Futbol ll Birinciliği Futbol U Birinciliği, Kırşehir’de düzenlenen Satranç İl Birinciliği, Okçuluk İl Birinciliği ve her alanda dereceler alan ve ulusal basında başarılarıyla ön plana çıkan okulumuzda “Yeni Bir Nefes” projesi hiçbir problem yaşanmadan uygulanmaya devam etmekteydi. 25 Nisan 2019 Cuma günü Projenin yürürlükten kaldırıldığını öğrendik. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden yürürlükten kaldırılan Projemiz öğrencilerimizi mağdur etmektedir. Projenin kaldırılmasından bu güne kadar; 240 öğrencimiz, 80 saat Kur’an-ı Kerim, 40 saat Değerler Eğitimi, 20 saat zeka oyunları, 20 saat spor, 50 saat drama derslerinden mahrum bırakılmıştır. Yaklaşık 2 haftadır öğrencilerimizin moralleri bozuk, derslerine adapte olamamaktadırlar. Veliler olarak bizlerde, çocuklarımızın mevcut durumları ve gelecekte okulumuzun yapısı ve işleyişi hakkında çok tedirginiz.
“Sayın Valimize sesleniyoruz,
“Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip ortaokulu velileri olarak yürürlükten kaldırılan projemizin yeniden yürürlüğe girmesini istiyoruz. Biz valilerimizin hizmet için geldiğine inanıyoruz. Bize hizmet etmek istiyorsanız, yalnızca projemizi veriniz.
“Buradan sayın Milli Eğitim Bakanımıza sesleniyoruz;
“Sayın Bakanım, sizin Eğitimde Hedef 2023 Vizyonunuza uygun bir okulumuz var. Okulumuz bünyesinde, Robotik Kodlama Atölyesi, Ahşap Boyama Atölyesi, Resim
Atölyesi, Müzik Atölyesi, Zeka Oyunları Atölyesi, Satranç Sınıfı bulunmaktadır. Bu çalışmalarımız TRT Haber ekranlarında tüm Türkiye’ye örnek gösterilmektedir.
Sayın bakanım 2023 Eğitim Vizyonuna uygun çalışmalar yapan okulumuza sahip çıkınız.
“Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz:
“Hasretini çektiğiniz marka İmam-Hatip Kırşehir’de filizleniyor. Sesimizi size duyurabilirsek okulumuza bekliyoruz. Duyumlarla değil gözlerinizle gördüğünüzde en büyük mutluluğu yaşayacağınıza inanıyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .