Kırşehir’deki metal yorgunu olanlar!

Kırşehir’deki metal yorgunu olanlar!

21.08.2017

Kırşehir eski Belediye Başkanı Dr. Cahit Gürses yaş haddinden Mersin’den emekli olduktan sonra doğduğu toprakların hasretine dayanamayarak Kırşehir’e döndü ve bürosunu açarak hemşehrileriyle birlikte yaşamaya başladı. Soranlara Şemsi Yastıman’ın hesabı “Neyleyim denizi ırmak istiyom!” diye karşılık veriyor. Kendisini ziyaret eden kadim dostlarından Osman Sülükçü “Cahit Bey Kırşehir’e gelmenden, büro açıp hemşehrilerinle olmamdan çok memnun oldum. […]

Kırşehir eski Belediye Başkanı Dr. Cahit Gürses yaş haddinden Mersin’den emekli olduktan sonra doğduğu toprakların hasretine dayanamayarak Kırşehir’e döndü ve bürosunu açarak hemşehrileriyle birlikte yaşamaya başladı.
Soranlara Şemsi Yastıman’ın hesabı “Neyleyim denizi ırmak istiyom!” diye karşılık veriyor.
Kendisini ziyaret eden kadim dostlarından Osman Sülükçü “Cahit Bey Kırşehir’e gelmenden, büro açıp hemşehrilerinle olmamdan çok memnun oldum. Sen Kırşehir’i çok seven bir insansın. Fazla konuşma da şu kulaklarıma bir bakıver” demiş.
Dr. Cahit Gürses te “Hay hay Osman Bey, sen de Kırşehir’in renkli simalarındansın!” demiş.
Osman Sülükçü de “Vallaha mı diyorsunuz?” diye sevincini dile getirmiş.
Dr. Cahit Gürses iki kulağına baktıktan sonra “Osman Bey, senin kulaklarında bir şey yok! Sen de metal yorgunluğu hastalığını görüyorum” demiş.
“Aman Cahit Bey, gazeteci Şevket Bey duymasın. Benim metal yorgunu olduğumu yazar, bazıları sevinir. Hem Cahit Bey kurban olduğum bu ne hastalığı?” diye sormuş.
“Osman Bey, bu hastalık bu yıl ortaya çıktı. Kuş gribi gibi insanları yorgun hale getirir, iş yapamaz duruma düşürür. Zaten şu an bütün insanlar metal yorgunu oldular!” diyen Cahit Gürses’e Osman Sülükçü şunları söylemiş:
“Öyleyse mesela Mustafa Karagüllü, İbrahim Dedeoğlu, ayakkabıcı Faik İnaler de metal yorgunudurlar. Bu metal yorgunu hastalığından önce Hacı Mehmet Gülten ağabeyimiz, ardından onun çok sevdiği kadim dostu Mehmet Metintürk’ü kaybettik. Öyleyse Cahit Bey sen de metal yorgunusun. Aman Cahit Bey bu konuştuklarımı gazeteci Şevket Bey duymasın yazar!”
“Yazsın Osman Bey, reklâmın kötüsü olmaz. Zaten yazılmadık neyimiz kaldı ki?”
Kah… Kah… Kah…
*Şevket GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .