Kırşehir’deki dinlenme tesisleri 24 saat hizmet verecek

Kırşehir’deki dinlenme tesisleri 24 saat hizmet verecek

04.06.2020

Kırşehir İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 23’üncü maddesine göre, Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında 03.06.2020 tarihinde Saat: 11.00’da toplanarak ilimiz genelindeki yol boylarında faaliyet gösteren lokanta ve diğer dinlenme tesislerinin 24 saat hizmet verebilecekleri yönünde karar aldı. Kahvehane ve kıraathanelerde, lokanta, restoran, kafe vb. işyerlerinde, çay bahçelerinde, dernek lokallerinde ve spor […]

Kırşehir İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 23’üncü maddesine göre, Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında 03.06.2020 tarihinde Saat: 11.00’da toplanarak ilimiz genelindeki yol boylarında faaliyet gösteren lokanta ve diğer dinlenme tesislerinin 24 saat hizmet verebilecekleri yönünde karar aldı.
Kahvehane ve kıraathanelerde, lokanta, restoran, kafe vb. işyerlerinde, çay bahçelerinde, dernek lokallerinde ve spor merkezleri/tesisleri vb. yerlerde alınması gereken önlemlerle ilgili bir dizi karar alan Kırşehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Devletimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda ilimizde de salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildi.
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 02.06.2020 tarihli ve 8591 sayılı Genelgesi ile faaliyetlerine başlayacak olan işyerlerinde alınması gereken önlemler ve tedbirler belirlendi.
Bu kapsamda 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca şehirlerarası yol güzergahları üzerindeki dinlenme tesisleri içerisinde yer alan lokanta, restoran vb. yerlerin kapanış saatleri kurulumuzca değerlendirilmiş, 24 saat süre ile faaliyetlerini sürdürebilmelerine oy birliği ile karar verildi. (HABER. BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .