Kırşehir’deki derneklerden Afrin Harekâtı’na tam destek

Kırşehir’deki derneklerden Afrin Harekâtı’na tam destek

12.02.2018

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı’na destek veren ve Cuma günü Kırşehir’den yola çıkan Afrin kahramanlarına destek için yola çıkan grupta Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi üyeleri, Kırşehir Malul Gaziler Derneği üyeleri ve Kırşehir Uzmanlar Dayanışma Derneği üyeleri Kırşehir’e döndüler. Kırşehir’de, “Ana Ocağından Peygamber […]

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı’na destek veren ve Cuma günü Kırşehir’den yola çıkan Afrin kahramanlarına destek için yola çıkan grupta Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi üyeleri, Kırşehir Malul Gaziler Derneği üyeleri ve Kırşehir Uzmanlar Dayanışma Derneği üyeleri Kırşehir’e döndüler.
Kırşehir’de, “Ana Ocağından Peygamber Ocağına” projesi kapsamında Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek vermek amacıyla Hatay’a giden Kırşehir heyeti dönüşün ardından dün bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptılar.
Kırşehir Şehit Aileleri Derneği binasında bir araya gelen Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Uzman Çavuşlar Federasyonu Başkanı Arif Saylam, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, Zeytin Dalı Harekatı’nın Türkiye için ve Türk Milleti için olmazsa olmaz bir harekat olduğunu ifade ettiler.
Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Uzman Çavuşlar Federasyonu Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği, Malul Gaziler Derneği’nin ortak basın açıklamasını Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak yaptı.
Parlak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“9 Şubat 2018 Cuma günü akşam 21.00’de Kırşehir Valiliğinin önünde Malul Gaziler Derneği, Şehit Aileleri Derneği, Uzman Çavuşlar Federasyonu Derneği ve Muharip Gaziler Deneği olarak ve başkanları olarak Hatay’a Sayın Valimizin ve protokolün nezdinde hareket ettik. Sabaha karşı Hatay iline ulaştık. Orada Hassa Belediye Başkanı bizi karşıladılar ilgililer. Sağolsunlar karşıladılar ilgilendiler bizlerle oradan bizi Hassa ulusal televizyonların olduğu yere götürdüler. Ve orada tabi orası hassas bir bölge canlı yayında biz değerli arkadaşlarımızla gazilerimiz, şehitlerimiz, uzman çavuş arkadaşlarımızla burada giden 150-200 kişilik bir grup orada bir yerlere mesaj vermek adına farkındalık yaratmak adına özellikle Amerika’nın görüntümüzü ve sesimizi duyması adına orada bir farkındalık yaratmak adına Mehmetçiğe moral motivasyon açısından oluşumda bulunduk. Sonra da dernek başkanlarını çok ısrar etmemize rağmen tabiî ki orası çok sıkıntılı bir yer ama çok ısrar etmemize rağmen 4 tane dernek başkanlarımızı sağolsunlar Hassa’da bulunan bir muhtarımızın gayretleri neticesinde bizi atış yapılan mevkie götürdüler, bir minibüsle bulunduğumuz yerle bu atış yapılan yer karakol 9 kilometre Suriye sınırına iyice yaklaşmış olduk. Orada tabiî ki oralar duygu dolu bir an askerlerimize moral motivasyon verdik.
“Kırşehir’den götürdüğümüz hediyelerimizi Mehmetçiğimize takdim ettik. Buradaki yardımları dokunan esnaflarımıza, bilhassa özellikle Sayın Valimize 4 dernek adına teşekkür ediyoruz. Tabiî ki Afrin’e mutlaka gireceğiz buraya girdik de akabinde de Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi Münbiç’e mutlaka girmemiz lazım. Çünkü bazı kişiler ‘ne gerek var’ şeklinde basında böyle bir söylemlerde bulunuyorlar. Bunu biz asla kabul etmiyoruz. Bugün Afrin’e gireceğiz, yarın Münbiç’e gireceğiz, mutlaka girmemiz lazım. Çünkü söz konusu toprak, söz konusu bayrak, söz konusu ezan olduğu için. Biz kanımızı yere akıtırız, o toprağa. Hani derler ya yağmur yağarsa çamur olur, kan dökülürse vatan olur diye. Sonuna kadar katılıyorum. Bu bizim Afrin operasyonu Zeytin Dalı Harekatı sonuna kadar meşrudur, sonuna kadar. Bunun için biz bu harekâta katıldık, katılacağız da. Daha da ilerisi de olacak. Onun için Mehmetçiğimize moral motivasyon açısından çok iyi oldu. Oradaki arkadaşlarımızla Mehmetçiğimizle tanıştık. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Çok iyi oldu, bizler için iyi oldu, Mehmetçiklerimiz için iyi oldu. Bunu tabi bir farkındalık yaratmak adına, bir yerlere mesaj vermek adına biz bu projeyi başlattık. Mutlu Başkanım devamlı söyler bunu çok doğru söylüyor. Ana kucağından, Peygamber ocağına gittik. Orası Peygamber ocağı savaşın, harekatın olduğu her yer Peygamber ocağıdır. Bu da böyle biline arkadaşlar. Onun için sağ-salim gittik, geldik. Ama bizim orada bulunduğumuz gün Amerika’nın askerleri sivil kıyafet giyerek 11 tane Mehmetçiğimizi şehit etti. Bu tabi bizi ziyadesiyle üzdü. Biz giderken çok moralli gittik. Ama dönüşte bunları duyduk gece şehitlerimizi öğrenince son derece morali bozuk döndük. Allah şehitlerimize rahmet eylesin, ailelerine taziyede bulunmak istiyoruz, gazilerimize de sağlık ve sıhhat diliyoruz. Tekrar bu projede katkısı bulunan Sayın Valimize ve ilgililere bizi gece saat 21.30’da 22.00’de Valiliğin önünde gönderen protokole ayrı ayrı 5 arkadaşım adına İdris arkadaşım da sağ olsun çok gayretleri oldu. Orada şiirini şarkısını söyledi. Yani duygu dolu anlar yaşadık. Ayrıca ben arkadaşlarım adına İdris Hocama çok teşekkür ediyorum. Onun için Sayın Valimiz milli ve manevi duyguları son derece maksimum düzeyde bir Valimizdir, bir büyüğümüzdür onun için kendilerine bütün dernek başkanları adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Sağ olsun. Var olsun.”
Terör örgütlerine yönelik Türkiye sınırında başlatılan operasyonla ilgili beste yapan ve yaptığı besteye de “Zeytin Dalı Marşı” adını vererek klip çeken söz yazarı-sanatçı İdris Altuner de burada bir açıklama yaptı.
Türkiye’de toplumun her kesiminin TSK tarafından sınır bölgelerimizde yer alan terör örgütleri PKK/PYD/DEAŞ’a yönelik başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nı desteklediğini bu nedenle de şiiri besteleyerek klip çektiğini anlatan Altuner, ”Afrin operasyonuna giden Mehmetçik için manevi duygularla yaptığımız marş, olumlu tepkilerle karşılandı. Operasyon bölgesinde olan kardeşlerimizde dinlemişler, bizlere dua ile olumlu dönüşler yaptılar. Marş için hazırladığımız basın bildirisinde de TSK’nın bestelediğimiz marşı da ordu marşı olarak istiyoruz. Özellikle askeri eğitimlerde kullanılan bir marş özelliği de olabilir” dedi.
Altuner şöyle devam etti:
“Yaptığımız oluşumun başta Sayın Valimiz sonra kıymetli dernek başkanları ve Kırşehir’in duyarlı vatandaşlarıyla halkıyla birlikte Kırşehir’den hareket edip sınırda Mehmetçiğimize destek olma maksadıyla gittiğimiz bu süreçte bizim de onlara moral olsun diye yaptığımız marşı sıfır noktasında kendilerine okumak nasip oldu. Sözleri Hacı Mehmet İhsanoğlu’na ve Bestesinin bana ait olduğu marş kıymetli başkanlarımla sıfır noktasında bütün Mehmetçikleri de yanımıza alarak okuduk. Ümit ediyorum ki hem harekatımızın, hem götürdüğümüz milli bilincin, hem de okuduğumuz marşın Mehmetçiklerimize ufakta olsa bir katkısı olur. Bizim buradaki duruşumuz bu süreçte içinden geçtiğimiz önemli bu süreçte devletimizin milletimizin yanında olmak ve Mehmetçiğimize moral ve motivasyon açısından katkıda bulunmaktı. Ve ümit ediyoruz ki birliktelik bu anlamda bir işe yaramıştır.
“Hatay ziyaretimizde çeşitli rütbelerde olan askerlerimiz ve erlerimiz vardı. Hepsi işinin başındaydı. Biz onlara kucak dolusu selam götürdük Anadolu’nun birçok yerinden onlar çok duygulandılar. Özellikle marşı okurken özellikle Hassa Belediye Başkanımızın da katkılarıyla ve özellikle Muhtarlar Odası Başkanıyla sıfır noktasında onlara yaptığımız bu marşı bire bir yürekten okuyarak hissettirdiğimiz milli şuur onları son derece duygulandırdı. Kimisi göz yaşlarını tutamadı, kimisi ben neredeyse ağlayacaktım cümleleriyle karşılık verdi. Ve tabi oradaki duyguları kelimelerle ifade etmek çok zor. Yani biz hepinizin adına orada idik. Özellikle bu duyguları belirtmek ulusal anlamda da herkesin bu duyarlılıkla davranmasına dikkat çekmek son derece önem arz ediyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .