“Kırşehir’deki bütün okullarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz”

“Kırşehir’deki bütün okullarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz”

17.09.2018

Başkan Bahçeci, eğitim yılının açılışında konuştu: “Kırşehir’deki bütün okullarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz” Belediye Başkanı yaşar bahçeci, 2018-2019 eğitim öğretim yılı Süleyman Türkmani İlk Okulunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, eğitimi alanındaki değişiklikleri ile pek çok sorunun çözümleneceği inancında olduğunu söyledi. Ülkemizin, ilimizin ve bütün ülkelerin önemli meseleleri arasında eğitimin bulunduğuna dikkat çeken Başkan Bahçeci, “İyi insan […]

Başkan Bahçeci, eğitim yılının açılışında konuştu:

“Kırşehir’deki bütün okullarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz”

Belediye Başkanı yaşar bahçeci, 2018-2019 eğitim öğretim yılı Süleyman Türkmani İlk Okulunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, eğitimi alanındaki değişiklikleri ile pek çok sorunun çözümleneceği inancında olduğunu söyledi.
Ülkemizin, ilimizin ve bütün ülkelerin önemli meseleleri arasında eğitimin bulunduğuna dikkat çeken Başkan Bahçeci, “İyi insan yetiştirmek, iyi bireyler yetiştirmek, iyi vatandaşlar yetiştirmek çok önemli. İyi insanlar yetiştiremezseniz her alanda sorunlar yaşıyorsunuz. Bizim, hepimizin birinci önceliği eğitim. Kırşehir’de eğitimde başarılara imza atmış önemli bir şehir. Ülke olarak ta Cumhurbaşkanımız mesajında belirttiği gibi eğitimde önemli değişikliklerin ve yeniliklerin arifesindeyiz. Umut ediyoruz ki yeni eğitim sistemi ile, yeni milli eğitim bakanımız ve kadrosuyla Türkiye’de eğitim alanında son derece önemli gelişmeleri kısa zamanda hep birlikte yaşayacağız” dedi.
Kırşehir’deki tüm okulların problemleri ile yakından ilgilendiklerini ifade eden Başkan Bahçeci, “Kırşehir’de de belediye olarak okullarımızın bütün problemleri ile yakından ilgilenmeyi, kendimize bir görev ad ediyoruz. Okulların sorunları bizim sorunlarımız çünkü bu okullarda bizim çocuklarımız, bizim evlatlarımız eğitim görüyorlar ve geleceğe hazırlanıyorlar, bu alandaki güç birliğimiz en güçlü bir şekilde devam edecek. Valimizin eğitime yaklaşımı bize gelecek adına umut veriyor. İnşallah bu iş birliğini en güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. 30 Ağustos Okulumuz yakında bitecek. Oranın bir bahçe problemi vardı. Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürümüzle birlikte inceledik. Yanındaki park alanını okul alanına katıp bahçe problemini de çözeceğiz” diye konuştu.
“Gönül isterdi ki dünyanın gelişmiş ülkelerinde biz de de işe başlarken bir iş çözülsün” diyen Başkan Bahçeci, “Okulu planlarken çocukların oyun alanını, toplanma alanlarını, yeşil alanlarını bunların hepsini baştan planlayıp ona göre proje geliştirebilse. Zamanla bunları aşacağız. Hepimizin en önemli görevi canımızın önemli bir parçası evlatlarımızı en güzel bir şekilde yetiştirmek. İnşallah evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmeyi, kazasız , belasız, hastalıksız güzel bir eğitim geçirmeyi nasip etsin” dedi.
BAŞKAN BAHÇECİ TÖRENE BİSİKLETLE GELDİ
Bisiklet kullanımına da değinen Başkan Bahçeci, “Törene gelirken bisikletle geldim. Şehir merkezinde artık bisiklet kullanıyorum. Bunu niye yapıyorum birincisi sizin seçtiğiniz belediye başkanı olarak, sizin bize verdiğiniz bir görev var o da topluma örnek olabilmek, önder olabilmek. Şehir merkezinde bisiklet yollarımızı tamamladık ve bitirdik. Yaklaşık iki yıldır devam eden bir çalışmamız var. Uzun bir çalışmanın neticesinde, şehir merkezinde biten bisiklet yollarını kullanmamız lazım. Önce belediye başkanı kullanacak ki herkes kullansın. Bütün belediye personelimiz bisiklete biniyoruz. Bu ayın sonunda otobüslerimiz devreye girecek bundan toplu taşım araçlarını kullanacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .