Kırşehir’de Yunus Emre’yi Anma Günü etkinlikleri 24 Eylül’de

Kırşehir’de Yunus Emre’yi Anma Günü etkinlikleri 24 Eylül’de

20.09.2018

KIRŞEHİR’İN Ulupınar beldesinde bulunan Yunus Emre Türbesi’nde düzenlenecek törenle sevgiyi, kardeşliği, hoşgörüyü, barışın simgesi haline gelen Yunus Emre anılacak. Her yıl Kırşehir’in Ulupınar ve Aksaray’ın Sarıkaraman beldelerinin kesiştiği Ziyarettepe’deki anıt mezarı başında düzenlenen Yunus Emre’yi anma etkinliği 24 Eylül Pazartesi günü yapılacak. Türk halk şairlerinin tartışmasız öncüsü olan ve Türk’ün İslam’a bakışını, Türk dilini tüm […]

KIRŞEHİR’İN Ulupınar beldesinde bulunan Yunus Emre Türbesi’nde düzenlenecek törenle sevgiyi, kardeşliği, hoşgörüyü, barışın simgesi haline gelen Yunus Emre anılacak.
Her yıl Kırşehir’in Ulupınar ve Aksaray’ın Sarıkaraman beldelerinin kesiştiği Ziyarettepe’deki anıt mezarı başında düzenlenen Yunus Emre’yi anma etkinliği 24 Eylül Pazartesi günü yapılacak.
Türk halk şairlerinin tartışmasız öncüsü olan ve Türk’ün İslam’a bakışını, Türk dilini tüm sadelik ve güzelliğiyle ortaya koyan, sevgiyi felsefe haline getirmiş örnek insan, sevgi ve gönül adamı, büyük Türk mutasavvıfı, dünyada sevginin sembolü halk şairi Yunus Emre, Ziyarettepe’de bulunan Yunus Emre Anıt Mezarı’nda düzenlenen törenle anılacak.
Kırşehir ve Aksaray Valiliklerince dönüşümlü olarak düzenlenen Yunus Emre’yi Anma Günü Etkinlikleri, 24 Eylül Pazartesi günü saat 11.00’de Ulupınar Köyü Ziyarettepe Mevkii’nde Yunus Emre Anıt Mezarının ziyareti ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmaları yapılacam. Yunus Emre konulu şiirlerin okunmasını Temsil Yunus Emre’den şiirler ve alıç dağıtımı yapılacak. Aksaray Tasavvuf Müsikisi topluluğunun konserinin arndından Çilehane ziyareti yapılacak ve Ortaköy İkizçeşme Tesisleri’nde davetlilere yemek ikram edilecek. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .