Kırşehir’de yılda bir kez şöyle gözüken siyasetçiler!

Kırşehir’de yılda bir kez şöyle gözüken siyasetçiler!

27.09.2018

Kırşehirliler Ahilik Haftası’nı değerlendirip, yaşadıklarını, gördüklerini anlatıyorlardı. Ahilik Kutlamaları; devletin, hükümetin temsilcilerinin katılımı ile yapılır. Aylardır, yıllardır Kırşehirlilerin görmediği, Kırşehir’e hastanenin yanına yapılmasını sağladığı üst geçitten başka bir hizmeti olmamış, Kırşehir’de iki dönem milletvekilliği yapan Abdullah Çalışkan da protokolde oturup, fotoğraflar çektirmiş. Kırşehirliler kendisini yılda bir kez görünce, “Aboo o ne lan törenlere Abdullah Çalışkan […]

Kırşehirliler Ahilik Haftası’nı değerlendirip, yaşadıklarını, gördüklerini anlatıyorlardı.
Ahilik Kutlamaları; devletin, hükümetin temsilcilerinin katılımı ile yapılır.
Aylardır, yıllardır Kırşehirlilerin görmediği, Kırşehir’e hastanenin yanına yapılmasını sağladığı üst geçitten başka bir hizmeti olmamış, Kırşehir’de iki dönem milletvekilliği yapan Abdullah Çalışkan da protokolde oturup, fotoğraflar çektirmiş.
Kırşehirliler kendisini yılda bir kez görünce, “Aboo o ne lan törenlere Abdullah Çalışkan da gelmiş!” diye birbirlerine sormuş.
“O niye gelmiş ki, biz onu aylardır, yıllardır görmüyorduk! Ufukta seçim de yok!” diye konuşmuşlar.
Kim bilir gelecek yıl yapılacak yerel seçimlerde Kırşehir Belediye Başkanlığı’nı mı düşünüyor?
İki dönem milletvekilliği yapan, Kırşehir ve Kırşehirlilere doğru dürüst hiçbir katkısı olmayan, sadece Kırşehir’in girişine, yani ciğerine hançer gibi saplanan hastane üst geçiti ile tanıyor Kırşehirliler onu!
Kırşehir’e yılda bir kez gelen Cumhurbaşkanı ve Başbakanlara gözükmeyi marifet sayıyor olmalı ki, geçtiğimiz Cumartesi günü kendisini gördü de özlem giderdi onu sevenler!
Ben şahsen kendisini öyle tören ve toplantılarda değil, haftada bir gün, olmazsa 15 günde bir, ayda bir Kırşehir’de görmek isterim.
Nerde o eski Kırşehir’e hizmet etmiş, eserleriyle bugün bile hala anılan Adalet Partili bir Memduh Erdemir, ANAP’lı bir Kâzım Çağlayan, CHP’li bir Mustafa Aksoy, AK Partili bir Mikâil Arslan?
Kırşehirliler böyle söylüyorlar, böyle sayıyorlar…
*ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .