Kırşehir’de yerel gazeteler haftada iki gün yayınlanacak

Kırşehir’de yerel gazeteler haftada iki gün yayınlanacak

28.03.2020

Kırşehir’de ekonomik olarak son yıllarda büyük sıkıntı çeken yüzlerce işyeri şimdi de virüs nedeniyle kapısına kilit vurmak zorunda kalarak, bu zor ve sıkıntılı süreci nasıl geçireceğini düşünerek evlerine kapandılar. Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen koronavirüsü nedeniyle Kırşehir’de sıkıntılı bir süreçten geçen ve günlük olarak yayınlanan 7 gazete Basın İlan Kurumu’nun aldığı karar çerçevesinde haftada iki […]

Kırşehir’de ekonomik olarak son yıllarda büyük sıkıntı çeken yüzlerce işyeri şimdi de virüs nedeniyle kapısına kilit vurmak zorunda kalarak, bu zor ve sıkıntılı süreci nasıl geçireceğini düşünerek evlerine kapandılar.
Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen koronavirüsü nedeniyle Kırşehir’de sıkıntılı bir süreçten geçen ve günlük olarak yayınlanan 7 gazete Basın İlan Kurumu’nun aldığı karar çerçevesinde haftada iki gün yayınlama kararı aldılar.
Buna göre, ülkemizin etkin şekilde mücadele ettiği COVID-19 küresel salgını dolayısıyla, devletimizin ve kurumlarının aldığı karar ve uygulamalar çerçevesinde, sahada zor ve riskli şartlar altında çalışan gazetecilere ve yayınlarını aksatmadan sürdüren basına destek olmak amacıyla, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu tarafından yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar geçerli olmak üzere illerde günde en az iki gazetenin yayımlanması kaydıyla, aynı yayın yerindeki resmi ilan yayınlama hakkına haiz gazetelerin, aralarında yazılı olarak yaptıkları mutabakat doğrultusunda dönüşümlü yayın yapmalarına imkân sağlandı.
Bu kararla birlikte Kırşehir’deki tüm yerel gazeteler de buna uyarak günlük olarak değil, dönüşümlü olarak 30 Mart Pazartesi  gününden itibaren haftada iki gün yayınlanacak.
Koronavirüsün ülkemizde kontrol altına alınacağı tarihe kadar gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” de yayınlarını bu haftadan itibaren Pazartesi ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün yayınlanacak. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .