Kırşehir’de “yaşayan bir kent kimliği” oluşuyor

Kırşehir’de “yaşayan bir kent kimliği” oluşuyor

12.08.2017

İnsan ve hizmet odaklı söz verdiği çalışmaları yapan Başkan Bahçeci: “Kırşehir halkını bekleyen birçok projemizi de hayata geçirmeye devam edeceğiz”

KIRŞEHİR’DE 8 yıllık Belediye Başkanlığı süresince hayata geçirdiği projelerle vaat ettiği değişim sözünü yerine getiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’de günlük değil, geleceğe yönelik projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ediyor.
Modern Kırşehir’i oluşturmayı hedefleyen ve bu doğrultuda şehrin değişimine ve yenilenmesine uygun projeler uygulamaya koyan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, verdikleri sözü yerine getirme ve Kırşehir’i yaşayan bir kent kimliği kazandırma yolunda büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, yapılan çalışmaları değerlendirdi.
Verdikleri sözleri birer birer, aşama aşama yerine getirmek için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Bahçeci, şunları söyledi:
“2009 yılından bu tarafa Kırşehir’imize kazandırdığımız projelerimiz ortada, halkımızın beğenisi ve takdirini kazanmış durumda. Bunun yanında devam eden ve hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz de var. Uzun vadede faydalarını hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
“Altyapı ile ilgili çalışmalar bunların başında geliyor. Yenilenen içme suyu hatlarımızla hepimiz temiz sağlıklı suya kavuştuk. İçme suyu hatlarımızdaki çalışmaların yanı sıra, elektrik hatları, Telekom, Jeotermal hatlarının yer altına alınması gibi alt yapıya dahil çalışmalar tamamlandı. Elbette bu süreçte oluşan bazı sıkıntıların farkındayız, ama biraz cefa çekmeden ve tüm bu hizmetleri başarma imkanı olmayacaktı. Yapılan bu çalışmalarımızın yanında şehrimize vizyon kazandıracak ve modern kent kimliğini ortaya koyacak olan projelerimizi hayata geçirdik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren insan odaklı, hizmet odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
“Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin ise mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarımız son sürat devam ederken Kırşehir halkını bekleyen birçok projemizi de hayata geçirmeye devam edeceğiz. Tabi söz verdiklerimizin dışında da birçok proje yaptık. Vatandaşlarımızın bu konuda gösterdikleri teveccüh bizim için önemli. En büyük ödül de onların bize ettiği dua.”
MODERN VE KALİTELİ YOLLAR
Kırşehir’de günü kurtarmak için değil, geleceğe yatırım olarak gördükleri projeleri hayata geçirdiklerini söyleyerek, Kırşehir’de yapılan projelerin farklı olmasını istediklerini belirten Başkan Bahçeci, “Projelerimizde ‘en’leri kullanıyoruz. Biz hizmet etmeyi dert ediniyoruz. Yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Ana caddelerde yeni düzenlemeye uymayan andezit taş parkeleri arkadaşlarımız kaldırmaya başladılar. Sonrasında ise kaliteli asfalt çalışmalarımız olacak. En önemli husus ise şehrimizin merkezi dahil olmak üzere her tarafta çalışmalarımız var. Su kanal işleri, park-bahçe işleri ve yol asfalt çalışmaları olmak üzere ekiplerimiz yaşanabilir bir Kırşehir için çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede çalışmalar tamamlanarak şehrimizi modern ve kaliteli yollarla kavuşturmaya devam edeceğiz. Şehrimizi parklarıyla, yollarıyla, kültürel mekânlarıyla ve sosyal donatılarıyla hemşerilerimize yakışır bir hale getiriyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .