Kırşehir’de yağış bekleniyor

Kırşehir’de yağış bekleniyor

27.05.2015

YURT genelinde etkili olması beklenen soğuk ve yağışlı hava ilimiz Kırşehir ve çevresinde de etkili olacak. Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun iç ve batı kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz’in batısı ile Kastamonu ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması […]

YURT genelinde etkili olması beklenen soğuk ve yağışlı hava ilimiz Kırşehir ve çevresinde de etkili olacak.
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun iç ve batı kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz’in batısı ile Kastamonu ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığının Batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın Güney Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
Kırşehir’de bugün ve yarın yağışın etkili olacağını açıklayan Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşeceğini belirterek, şunları söyledi:
“Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, ülkemiz üzerindeki atmosferin üst seviyelerindeki soğuk havanın etkisinde. Dolayısıyla özellikle yurdun iç kesimlerindeki kararsızlık dediğimiz kırk ikindi yağışları devam edecek. Yalnız ilimiz Kırşehir ve ilçelerinde iki gün yağış beklemiyoruz. İki gün içerisinde hava sıcaklığı tekrar mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Gündüz azami sıcaklık 28-29 derece civarında olurken, gece sıcaklıkları 10-13 derece civarında gerçekleşecek. Çarşamba gününden itibaren ülkemiz Balkanlardan gelen yeni serin ve yağışlı havanın etkisine girdi. İlimiz Kırşehir ve ilçelerinde Perşembe ve Cuma günleri yağış bekleniyor. Bu kez sistem yağışları dediğimiz yağıştan dolayı sıcaklıklar, tekrar mevsim normallerinin altına düşecek. Rüzgar önümüzdeki iki gün içerisinde değişik yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Yağışla birlikte yer yer de kuvvetli esecek.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .