Kırşehir’de ulaşım kolaylaşacak

Kırşehir’de ulaşım kolaylaşacak

03.10.2017

Ulaşım Master Planı kapsamında projelendirilen Şehir İçi Minibüs Terminali’nin yapımına başlandı…

Kırşehir Belediyesi bir projeyi daha hayata geçiriyor. Şehir İçi Minibüs Terminalinin yapımına başlandı.
Kırşehir Belediyesi Kırşehir’de hizmet kalitesini artıracak projelerine Şehir İçi Minibüs Terminali ile devam ediyor.
Eski pazar alanının bulunduğu 10.500 m2’lik alana yapılacak proje kapsamında kent içi minibüsleri için; 8 adet durak, taksi durağı, 150 kişilik restoran, çay ocağı, kafe, zabıta bürosu, dükkân ve çocuk oyun alanı tasarlandı.
Kırşehirlilerin ulaşım kalitesini arttıracak nitelikte kolay ulaşımı sağlayan konforlu, işlevsel ve nitelikli bir terminali Kırşehirliler için tasarladıklarını kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehirlilerin ulaşım kalitesini arttıracak nitelikte, kolay ulaşımı sağlayan konforlu, işlevsel ve nitelikli bir terminal hedef alınarak tasarlanan proje ile şehir içi ulaşıma bir düzen getirilmesi ve hemşerilerimiz için yaşanabilir bir alan oluşturmayı amaçladık. Yeni yapacağımız projeler tamamen Kırşehir’in ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandı. Hem ihtiyaçları karşılıyoruz hem de bu ihtiyaçların yanı sıra hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız projeler biz de büyük bir heyecan uyandırıyor. Yeni dönemde de bütün projelerimizi gerçekleştirerek geleceğin Kırşehir’ini birlikte inşa edeceğiz. Şehir İçi Minibüs Terminali Projemiz ile birlikte Kırşehir de ulaşım kolaylaşacak, konforlu ve işlevsel bir hal alacak. Ulaşım bir kentin en önemli meselelerindendir. Biz de bu meseleyi öncelik sıramıza alarak Kırşehir’de ulaşımı kolaylaştırmayı bir görev bildik. Hem şehirlerarası otobüs terminali hem de Şehir İçi Minibüs Terminali Projemiz ile Kırşehir’de ulaşım problem olmaktan çıkacak” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

memduh köse

Bravo bumu kalite. Bir orası vardı park alanı orasıda insaat olunca bakın curcunaya siz. Artık insanlar heryere yuruyerek gider. Yakında arabanızı koyacak yer bulamayacaksınız.

03.10.2017, 19:07

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .