KIRŞEHİR’DE TRAFİK DENETİMLERİ ARTTIRILDI

KIRŞEHİR’DE TRAFİK DENETİMLERİ ARTTIRILDI

16.09.2018

İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan 100 Günlük Eylem Planında trafik güvenliğiyle ilgili olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin arttırılarak ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması için Kırşehir’de trafik denetimlerinin ve tedbirlerin arttırılması kararlaştırıldı. Emniyet kemeri kullanmanın kaza sonucundaki ölümlü ve ağır yaralanma oranlarını yaklaşık yüzde 70 oranında azalttığının bilimsel araştırmalarla tespit edildiği, trafiği tehlikeye sokacak […]

İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan 100 Günlük Eylem Planında trafik güvenliğiyle ilgili olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin arttırılarak ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması için Kırşehir’de trafik denetimlerinin ve tedbirlerin arttırılması kararlaştırıldı.
Emniyet kemeri kullanmanın kaza sonucundaki ölümlü ve ağır yaralanma oranlarını yaklaşık yüzde 70 oranında azalttığının bilimsel araştırmalarla tespit edildiği, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme-makas atma ve aynı şekilde seyir halinde sürücülerin cep telefonu kullanımının ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına davetiye çıkardığı hususları göz önüne alınarak Kırşehir il genelinde denetimlerin arttırıldığını bildirildi.
Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, bu kapsamda, trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan “seyir halinde cep telefonu ile görüşme, emniyet kemeri kullanmama ve tehlikeli şekilde şerit değiştirme-makas atma” hususlarının tespit edilip cezai işlem uygulanmasında trafik zabıtasının tek başına yeterli olmadığı tespit edildiğinden hem emniyet hem de jandarma personeli görev esnasında ya da sivil hâlde iken denetimlerde etkin bir şekilde görev yapacaklar.
Yapılacak denetimlerde vatandaşların cezai müeyyideye maruz kalmamaları için trafik kurallarına uymaları istendi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .