Kırşehir’de Tarihe Yolculuk

Kırşehir’de Tarihe Yolculuk

11.10.2017

Öğrenciler şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerinin farkına varıyor…

KIRŞEHİR’DE öğrenciler, şehrimizin tarihi ve kültürel yerlerini gezerek, Tarihe Yolculuk yapıyor.
Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Tarihe Yolculuk Projesi kapsamında ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine tarihi yerlerin gezdirilmesi ve tarih bilincinin yerleştirilmesi amacıyla geziler düzenleniyor.
Proje kapsamında ilköğretim, lise ve üniversite grubu olmak üzere öğrencilerin gezdirilmesi amaçlanıyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen Tarihe Yolculuk Projesiyle öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buluyor.
Öğrencilere; halk arasında Cıncıklı Camii veya Gökbilimleri Medresesi diye bilinen Cacabey Camii, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi gibi önemli tarihi yerler gezdiriliyor.
Tarihe Yolculuk Projesinde öğrencilere ulaşım için gerekli aracı tahsis eden Kırşehir Belediyesi, öğrencilere ikramlarda da bulunarak, tarihi yerlerin tanıtımının da rehber görevlendirmesi ile sağlıyor.
Belediye Başkanı Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında şehrimizde bulunan ilköğretim okulu lise ve üniversite öğrencilerine, Cacabey Camii, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gibi tarihi yerlerimiz tanıtılıyor. Şehrimizin kültürel değer ve varlıklarının farkına varılması hedeflendi.
Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz bu projemizle birçok okula şehrimizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizin çok sık gördükleri yerlerin önemini ve değerinin farkına varmaları ve yoğun eğitim dönemi sonunda rahatlama ortamı bulmaları için düzenlediğimiz projemizi her yıl tekrarlamayı hedefliyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .