Kırşehir’de stratejik yatırımlar atağı

Kırşehir’de stratejik yatırımlar atağı

01.08.2017

Bakanlıklar nezdinde girişimlerini sürdürerek Kırşehir’in eksiklerini gideren ve yeni projelere imza atan Milletvekili Mikail Arslan, tarım ve hayvancılığın gelişimine verdiği özel önemi yeni yatırımlarla ortaya koyuyor…

KIRŞEHİR’DE tarım ve hayvancılığın gelişimi ve daha iyi yapılmasına fırsat verecek stratejik yatırımlar yapılması öngörülürken, bu yatırımlar arasında silo ve entegre tesisleri yer alıyor.
Ankara’da yaptığı girişimler ve görüşmelerle ilimiz Kırşehir’e yatırım noktasında önemli adımlar atan Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, kabine değişikliğiyle birlikte ziyaretlerine hız vererek, Kırşehir’i yeni bakanlara anlatarak, destek arayışlarını sürdürüyor.
Kırşehir’i lisanslı depoculuk yatırımıyla tarımda verimli üretimin merkezi haline getirmeyi planladıklarını belirten Milletvekili Mikail Arslan, her bakanlık nezdinde yapılması öngörülen yatırımları yakından takip ederek, çalışmalarını sürdürürken, tarım ve hayvancılığın gelişimi noktasında Kırşehir’de sivil toplum kuruluşlarının da girişimlerde bulunması gerektiğini söyledi.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e açıklamalarda bulunarak tarımda Kırşehir’in önemine dikkat çeken Milletvekili Mikail Arslan, hayvancılık için da entegre tesisinin yapımının bir an önce gerçekleştirilmesi için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Kırşehir’in tarım üretimi açısından merkez olduğunu bilmemiz lazım. Yani toprak alanı küçük olmasına rağmen tarımda, çiftçilikte başarılı bir il. Dolayısıyla özellikle lisanslı depoculuk konusunda 2 tane yatırım aldık. Aslında 3 tane denilebilir, ama Hacıbektaş yol ayrımında Mucur bölgesinde yapılan bir çalışma var. Nevşehir tarafındaki yol ayrımında inceleme söz konusu, ama iki tanesi Kırşehir’de yapılacak. 60 bin tonluk bir silo yapılacak. Bu Çiçekdağı yol ayrımı üzerinde 1-2, hatta 3 tane alternatifli yere baktık onlardan birine karar verilecek. Ve Kaman bölgesinde 3-4 alana baktık onlarda da yine bir tanesine karar verilecek. Kaman’daki de 40 bin tonluk, toplam 100 bin tonluk yeni silo demektir. Bunlar da yapıldığı zaman Kırşehir’de lisanslı depoculuk yapılması noktasında tarımın işini kolaylaştıran bir fonksiyon sağlamış olacak.
“İnşallah borsamızın da yapacağı yeni yatırımlar var hayvancılıkla ilgili. Tarım Bakanımız değişti ve bakan değişikliklerinde tekrar yeni baştan konuya başlamanız gerekiyor. Böyle bir handikabımız var. Bunları da hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışacağız. Kırşehir’e muhakkak bir Et Entegre İşleme Tesisi açılması gerekiyor. Bunu Et-Süt Kurumu veya özel sektör vasıtasıyla ya da iş yurtları vasıtasıyla Adalet Bakanlığı yatırımı olarak yapılması noktasında bu eksikliğin tamamlanmasını arzu ediyoruz. Bu hem hayvancılığın, hem de çiftçiliğin, tarımcılığın daha iyi yapılmasına da fırsat verecektir. Kültür ve tarım noktasında stratejik yatırımlar bunlar.
“Gençlik Spor noktasında da 5 bin kişilik bir kapalı spor salonu projemiz var. Onunla ilgili çok mesafe almıştık. İnşallah bu yılın son aylarında yatırım programına alırız. Ve böylelikle 5 bin kişilik bir kapalı spor salonu yaparız. Burada hem sportif müsabakalara, hem de kültürel faaliyetlerimizi icra etme imkanını yakalamış oluruz.
“Her bir bakanlıkla ilgili büyük yatırımlarımız var, önemli yatırımlarımız var. Ulaşımla, eğitim ve üniversite ilgili, Gümrük Müdürlüğü kurulması, anjiyo ünitesinin faaliyete geçmesi, yeni devlet hastanesi ek binasının yapılması, yeni hükümet konağı projesi yapılması, 4 tane yeni cezaevi projemiz var inşallah onunda ihalesi yapılmak üzere, iki tane kapalı cezaevi, bir tane yarı açık cezaevi projelerimiz olacak. Bu cezaevlerinin faaliyete geçmesiyle beraberde bölgesel bir hareketlilik orada olur diye düşünüyoruz. 2 yıla yaklaştığımız süreç içerisinde birçok bakanlıkta önemli sonuçları aldık. İnşallah biz bu bakan değişiklikleriyle beraber arzu ettiğimiz yeni projeleri de ilgili bakanlıklarda sağlama imkanı yakalarız inşallah.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .