Kırşehir’de Sporun Gelişim Paneli

Kırşehir’de Sporun Gelişim Paneli

17.01.2015

Panele Kırşehir Vali Necati Şentürk, Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcileri, Milli Güreşçi Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Garnizon Komutanı Albay Murat Bulut, il müdürleri, kurum amirleri, kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, spor kulübü yöneticileri ve temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Panel Kırşehir Vali Necati Şentürk’ ün açılış konuşmasıyla başladı. Böyle bir panelin Kırşehir’de ilk […]

Panele Kırşehir Vali Necati Şentürk, Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcileri, Milli Güreşçi Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Garnizon Komutanı Albay Murat Bulut, il müdürleri, kurum amirleri, kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, spor kulübü yöneticileri ve temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Panel Kırşehir Vali Necati Şentürk’ ün açılış konuşmasıyla başladı. Böyle bir panelin Kırşehir’de ilk kez yapıldığını belirten Vali Şentürk, yaptığı konuşmada obezite hakkında açıklamalarda bulunarak panelin Kırşehir ve spor camiasına hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın panele gönderdiği mesajı okundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in konuşmasının ardından panele geçildi.

kirsehirde-sporun-gelisim-paneli-duzenlendi-IHA-20150113AW296122-2-t

Milli Güreşçi Taha Akgül ve Rıza Kayaalp spor hayatına nasıl başladıklarını ve sporda nasıl başarıyı elde ettiklerini gençlerle paylaştılar.
İlk oturumda; Gazi Üniversitesi BESYO Müdür Yardımcısı Dr. H. Ahmet Pekel, “Y” Nesil ve Çok Yönlü Spor Eğitimi-Yetenek Seçiminde yeni yaklaşımlar konularında panelistlere sunumu yaptı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği A.B.D.’dan Uzman Dr. Mesut Çelebi, Sporda Görülen Yaralanmalar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Uzman Psk. Aylin Öztabur Mental Antrenman ve Ailelerin Spora Bakışı konu sunumlarını yaptılar.
İkinci oturumda; Doç. Dr. Melih Nuri Salman (Aksaray Üniversitesi BESYO Öğretim Üyesi) Anadolu’da yer alan illerin Hentbol ve Badminton sporlarındaki stratejik yönetim planı ne olmalıdır? Güney Sarıtaş (Türkiye Tenis Federasyonu Eğitici Kurul Üyesi) Anadolu Kentlerinde Tenisin Karşılaştığı Sorunlar. Temel Çakıroğlu (Karabük BESYO Müdürü) Çocuklarda Judo teknikleri ve oyunlarının, çocukları fizyolojik gelişimleri üzerine etkileri Öğretim Görevlisi Mustafa Tuncel (Ahi Evran Üniversitesi) Sporcularda Beslenmeler konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
Üçüncü oturumda; Doç. Dr. Yahya POLAT (Erciyes Üniversitesi BESYO) Çocuklarda Motorik Özellikler ve Gelişmeler, Doç. Dr. Nazmi Sarıtaş (Erciyes Üniversitesi BESYO) Egzersizde termoregülasyon, sıvı dengesi ve Rehidrasyon, Doç.Dr. Levent İlhan (Gazi Üniversitesi BESYO) Engellilerde sporun genel görünümü, Ayhan Çelik (Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Antrenörü) Tekerlekli Sandalye Tenisi-tanıtımı, sorunları ve çözüm yollarını anlattılar. Panel soru cevap bölümüyle sona erdi.

-deneme-YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .