KIRŞEHİR’DE SİYASET KAZANI

KIRŞEHİR’DE SİYASET KAZANI

26.03.2015

Kırşehir’de siyaset kazanı ısınmaya başladı. 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylarının yoğun ve hummalı çalışmaları dikkat çekiyor. Gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla ilimizdeki birbirinden değerli ve kariyerli siyasi parti aday adaylarının görsel ve yazılı basında birbirlerine karşı üsluplarına dikkat ederek saygılı ve seviyeli konuşmaları, seçim bürolarını ziyaret etmeleri, başarılar dilemeleri, seçildikleri takdirde […]

Kırşehir’de siyaset kazanı ısınmaya başladı. 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylarının yoğun ve hummalı çalışmaları dikkat çekiyor.

Gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla ilimizdeki birbirinden değerli ve kariyerli siyasi parti aday adaylarının görsel ve yazılı basında birbirlerine karşı üsluplarına dikkat ederek saygılı ve seviyeli konuşmaları, seçim bürolarını ziyaret etmeleri, başarılar dilemeleri, seçildikleri takdirde yapacaklarını anlatmaları Alperenler şehri, tarih ve kültür şehri, Türk Dilinin Başkenti Kırşehir’e yakışmaktadır.
Kırşehir’in eğitimli, bilinçli evladı siyasetin geçmişte olduğu gibi karalamayla, kinle, öfkeyle, nefretle değil, hizmetle, sevgiyle, güler yüzle, projelerle yapılabileceğinin en güzel örneklerini göstermektedir. Bu durum seçildikleri taktirde inşallah böyle devam eder. Önceki dönemlerde öylesine milletvekillerini gördük ki rica minnet oy istediği, dil döktüğü vatandaşına milletvekili olduktan sonra surat ekşitmiş, bir bardak çay ikram etmemiş, azarlamış, yardımcı olabileceği halde yardımcı olmamış, görüşerek derdini dinleme lütfunda bulunmamış, etrafına topladığı şakşakçılarla gününü gün etmiştir.
2015 genel seçim hareketliliği, kaynayan siyaset kazanının ateşi, sıcaklığı siyasi partiler ve aday adayları kadar kamuoyunda da kendini iyice göstermeye başladı.. Aday adaylarımız aday olabilmek için imkanlarıyla, konuşma kabiliyetleriyle, bilgi ve kültürleriyle, projeleriyle çalışırken sokaklarda ise siyasi partilerden hangi isimlerin aday listelerinde yer alabileceği konuşuluyor, herkes bir şeyler söylüyor, her gönülde bir aslan yatıyor, ağzı olan konuşuyor,

Cadde ve sokaklarda seçim çalışmalarının Kırşehir’de seviyeli ve huzur içerisinde geçmesinin güzel olduğunu, Kırşehir’in gelişmesi, kalkınması, hizmet gelmesi için birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiği görüşünde olanların sayısı azımsanmayacak kadar çok görünmektedir. Ancak bu kazan içerisinde birde başka hesap peşine takılarak Kırşehir’e gelecek hizmet ve yatırım önemli değil, önemli olan şahsi çıkarlarımdır diyen her dönem iktidardan ayrı düşmeyen, güneşe göre yüz çeviren muhteremlerde var. Bu muhteremler içten yaptıkları pazarlıkla aday olabileceğini, milletvekili seçilebileceğini düşündüğü aday adaylarından ayrı kalmıyor, tüm sülalesinin oyunun kendisine verileceğini söylüyorlar., atılabilecek taklaların hepsini atıyor. Anlayacağınız işi şimdiden garantiye alıyor.
Olur ya tahmin ettiği kişi milletvekili seçilirse.
Birde iktidar partisinden olursa.
Değmeyin keyfine,
Milletvekili avucunun içindedir,
Bir dediği iki olmaz.
Tabi bu kendi görüşüdür. Kafasından geçirdiği aday adayının, adayın böyle durumlardan haberi yoktur. Dediğim gibi bu muhteremler ince hesap peşindeler. İnanın bu menfatçı, şakşakçı, bencil insanlar aday adaylarından daha hararetliler.
Kırşehir bu seçim döneminde kendisine yakışarak Doç. Dr. Ayfer Şahin hanımefendi ve program yapımcısı, sunucu Asiyse Yıldırım hanımefendi gibi kadın aday adaylarını vitrine çıkararak siyaset kazanına ayrı bir güzellik, değişik bir hava katmıştır. Küçük bir orta Anadolu şehri Kırşehir’de mükemmel bir olaydır. Erkek adaylarımız da olduğu gibi kadın aday adaylarımızın da siyaset sahnesine çıkarak projelerini sunmaları, fikirlerini anlatmaları, Kırşehir’e hizmete talip olmaları çok anlamlı ve manidardır. Takip ettiğim kadarıyla kadın aday adaylarımız Kırşehir kadınının Erkek aday adaylarımızdan eksik taraflarının olmadığını Kırşehir’e en güzel hizmeti yapabileceklerini ve göstermişlerdir.
MHP’den aday adayı olan kadınlarımız Kırşehir Kadınının yüz akı oldukları gibi milletvekilliği erkek işidir diyenlerin düşüncelerini değiştirmişlerdir. Hal böyle olunca örnek teşkil etmesi ve ileride kadınlarımızı cesaretlendirerek siyaset sahnesine çıkmaları, hizmete talip olmaları için keşke AK Parti ile CHP’den de kadın aday adayı olsaydı diyorum.
Evet Kırşehir’de siyaset kazanı heyecanlı kaynıyor, güzel kaynıyor, seviyeli ve saygılı kaynıyor. Aday adayları ile birlikte birilerinin hesabıyla değişik kaynıyor,
İnşallah siyaset kazanı Kırşehir insanı uyutulmadan, birileri gününü gün etmeden;
Projelerle
Yatırımlarla,
Sanayi tesisleriyle,
Hızlı Treniyle,
Eğitimiyle,
Kültürüyle,
Termal Kaplıcalarla,
Spor Faaliyetleriyle,
Göçü durdurmasıyla,
Kutlamalarla
Şölenlerle,
Eğlencelerle
Elimizden alınan ilçelerin ve köylerin tekrar alınmasıyla,
İtibarımızın iade edilmesiyle Kırşehir’in hayrına kaynar.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .