Kırşehir’de şehit ve gazilerimiz nedeniyle Tıp Bayramı kutlanmayacak

Kırşehir’de şehit ve gazilerimiz nedeniyle Tıp Bayramı kutlanmayacak

12.03.2018

Tabipler Odası: “Tıp Bayramı Sağlık Çalışanlarına kutlu olsun”

Kırşehir Tabipler Odası Yönetim Kurulu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
1976’dan bu yana 14 Mart’ın Tıp Bayramı olarak çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Kırşehir Tabip Odası Yönetim Kurulu bu yıl şehit ve gazi olanlara saygı nedeniyle kutlamama kararı aldı.
Tabip Odaları ve sağlık kuruluşları olarak çözüm bekleyen bir çok sorunları bulunduğunu ve bunların çözümünü bekledikleri belirten Kırşehir Tabip Odası Yönetim Kurulu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere verdi:
“Her ne kadar hekimlere atfedilse de 14 Mart, tüm sağlık çalışanlarının bayramıdır. Diğer meslek grupları düşünüldüğünde yıpratıcılık ve riskler açısından sağlık, üst sıralarda yer alır. Tabip odaları ve sağlık kuruluşları olarak çözüm bekleyen sorunlarımız var.
Özellikle yıpranma payı konusunda atılan adımların sonuca bağlanmasını bekliyoruz.
“Sağlıkta şiddet konusunda duyarlılığın artmasını bekliyoruz. Şiddeti uygulayan kim olursa olsun tüm kesimlerin tepkisini bekliyoruz. Hekimlikte branşlar arası ek ödeme farklılıklarının giderilmesini istiyoruz. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu durumun ciddiyeti, bize de sorumluluklar yüklüyor. Günün dayanışma günü olduğunu, dört elle işimize sarılmak gerektiğini biliyoruz. Sıkıntılı süreç tamamlandıktan sonra çözüm yollarının daha ciddi ele alınacağını umuyoruz.
“Tıp öğrencilerinin 14 Mart 1919’da İstanbul’un işgalini protesto etmek amaçlı başlattıkları ilk aktivite 1976’dan beri bayram olarak kutlanılmaktadır. Biz Kırşehir Tabipler Odası olarak vatanımız için şehit ve gazi olanlara saygı olarak bu yıl bayram kutlaması yapmıyoruz. Sorunların ve sorumluluğumuzun bilincinde olarak başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyoruz.” (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .