Kırşehir’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Kırşehir’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

04.05.2015

Kırşehir’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Sağlık Bakanlığı’nın “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği sağlıklı yaşam yürüyüşleri sürüyor. Ülkemizde obezite ile mücadele edebilmek için pek çok kurum ve kuruluş ile işbirliği içinde hazırlanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”nın en önemli başlıklarından biride toplumun fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasına yönelik […]

yürüyüş

Kırşehir’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Sağlık Bakanlığı’nın “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği sağlıklı yaşam yürüyüşleri sürüyor.

Ülkemizde obezite ile mücadele edebilmek için pek çok kurum ve kuruluş ile işbirliği içinde hazırlanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”nın en önemli başlıklarından biride toplumun fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasına yönelik aktiviteleri bulunuyor.

Düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ve toplumda fiziksel aktivitenin sağlık üzerine etkisi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü organizasyonunda, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde başlayan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne Kırşehir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Yücel, sağlık çalışanları,öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .