Kırşehir’de Rıfat Ertem rüzgârı

Kırşehir’de Rıfat Ertem rüzgârı

26.01.2015

Halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılayan Rifat Ertem: “1954’ten bu yana Kırşehir hep mağdur edildi, haklarımızı alamadık. İnşallah CHP iktidarıyla bu mağduriyetten dolayı bütün haklarımızı devletten talep edeceğim”

 

CHP Milletvekili adayı Rifat Ertem, seçim çalışmalarını arttırdı. Bir haftadır Kırşehir’i karış karış gezen Ertem’e halkın yoğun ilgi göstermesi dikkat çekiyor.

Yaklaşık 30 yıl Kırşehir’de ve ülkenin çeşitli yerlerinde noter olarak görev yapan; Türkiye Noterler Birliği Yönetimi’nde bulunan hemşerimiz Rıfat Ertem, Haziran 2015’te yapılacak milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğunu ve bundan dolayı da tüm partilerle ve Kırşehirli hemşerileriyle birlikte Kırşehir’in kaderini değiştirmek istediklerini söyledi.
“Kırşehir’i hak ettiği yere taşıyacağız” diyen Rifat Ertem, hafta sonunda şehrimizde Şehir Kulübü, Eğitim-İş, çarşı esnafları, Eğitim-Sen başta olmak üzere bir çok kişi ve kuruluşu ziyaret etti. CHP’nin düzenlediği Uğur Mumcu’yu anma etkinliklerine de katılan Rifat Ertem, Uğur Mumcu gibi gerçekleri yazan bir gazetecinin katledilmesinden ve hala katillerinin bulunmamasından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.
Gittiği ve görüştüğü insanların sorunları ve ihtiyaçlarını dinleyen CHP Milletvekili aday adayı Rifat Ertem’e başarılar dileyen vatandaşlar “Dürüstlüğünüzü ve çalışkanlığınızı biliyoruz. Kırşehir olarak sahipsiz. Sizler gibi insanlara ihtiyacımız var. İnşallah milletvekili olursunuz da Kırşehirimizin kaderini değiştirirsiniz” dediler.
Eğitim-İş Sendikası’nda eğitimcileri dinleyen Rifat Ertem, “Eğitimcilerimizin içinde bulundukları sıkıntıları herkes çok iyi biliyor, ama nedense bu konuda hiçbir şey yapılmıyor. Tam tersine sıkıntılar daha da içinden çıkılmaz hale getiriliyor. Kırşehir’de yüzde 70 oranında eğitimci yönetici kıyımı yaşanmış durumda. İnşallah CHP iktidarında eğitimcilerimiz bu sıkıntıdan kurutulacak, geleceğimizi emanet ettiğimiz sizler daha rahat konuma kavuşacaksınız. Eğitimcilerimizin yanında, işçilerimizin, memurlarımızın ve emeklilerimizin durumu da ortada. Onlar da büyük sıkıntı içinde. Aldıkları maaşla geçinemiyorlar” dedi.

rıfat ertem  (2) copy
Ülkenin ve siyasetin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getiren Rifat Ertem, mesleği gereği yıllardır noterlik yaptığını, halkın büyük sıkıntılarla boğuştuğuna dikkati çekti.
Kırşehir’e hizmet etmek için siyasete atıldığını 2015 Milletvekili seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Rifat Ertem şunları söyledi:

rıfat ertem  (3) copy
“2015 genel seçimleri Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Onun için daha şimdiden başlayarak çok çalışmalıyız. Mesleki hayatım boyunca bir çok ilde, ilçede görev yaptım. Türkiye Noterler Birliği Genel Başkan Yardımcılığı yaptım, bir çok dernekte, sendika görev aldım. Halkımızın yaşadığı sorunları ve sıkıntıları iliklerimde yaşadım. Hiçbir zaman zengin fakir demeden, siyasi görüş ayırımı zaman yapmadım. Kapımı ve gönlümü bütün hemşehrilerime açık tuttum. Görevim nedeniyle belli bir süre Kırşehir dışında kalsam da hem kalbim ve gönlüm Kırşehir için çarptı. Kırşehirimizin her türlü sorununu, sıkıntısını çok iyi biliyorum. Yıllardır iktidarda olanlar Kırşehir’e ne yazık ki ciddi anlamda hizmet edemediler. Bu nedenle Kırşehir sürekli küçüldü, kan kaybetti, hala da devam ediyor. Devletin yapması gereken rutin yatırımları büyük bir hizmet ve yatırımmış gibi övünerek söylemekle Kırşehir gelişip kalkınmaz, memleketimizde yaşayanlar bu sıkıntıdan kurtulamaz. Zaten kurtulamadıkları için sürekli iş ve aş için Kırşehir’i terk edip gidiyor. Kırşehirimiz küçülmeye, kan kaybetmeye devam ediyor. Çocukluğumdan, gençliğimden bu yana CHP’liyim. 50 yıldır üyesiyim ve CHP’li olmakla da onur duyuyorum. Artık ülkemizde yaşanan sıkıntılara dur demek için CHP’nin iktidar olma zamanıdır. Ülkemizde bugün yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi sosyal bir devleti, sosyal adaletin Türkiye’de tam olarak oluşmamasıdır. Rehberim Mustafa Kemal Atatürk’tür. O’nun izinde, onun yolunda ülkeme ve Kırşehirime en iyi hizmetleri yapmaktır. İnşallah Haziran seçimleri ülkemiz ve Kırşehirimiz için hayırlara vesile olur. Halkımız ülkemizin içinde bulunduğu bu çıkmaza dur der ve CHP kadrolarına bu yetkiyi verir. Ben de Kırşehir’de bu hedef için aday adayı olarak yola çıktım. Gittiğim, görüştüğüm herkes AKP’den memnun olmadıklarını belirtiyorlar, yaşanan sorunların içinden çıkılmaz bir yola gittiğini söylüyorlar. Umarım onlar bu söylemlerini sandığa yansıtırlar ve CHP’yi tek başına iktidara getirerek ülkemizi içinde bulunduğu kaostan kurtarırlar. Ülkemizde yaşanan adaletsizliği ortadan kaldırmamız lazım. Hem hukuki, hem de mali yönden ülkemizde çok büyük adaletsizlikler var. En önemli sorun gençlerimizin işsiz ve mutsuz olması. Bunu çözmek zorundayız. Geleceğine güvenmeyen, umudunu kesen gençlerimizi yaşadıkları işsizlik sorunundan kurtarmamız lazım. 1954’ten bu yana Kırşehir hep mağdur edildi, haklarımızı alamadık. İnşallah, CHP iktidarıyla bu mağduriyetten dolayı bütün haklarımızı devletten talep edeceğim. Cenabı Allah nasip eder, partim aday gösterir ve Kırşehirli hemşehrilerim de oylarıyla beni milletvekili seçip Meclis’e gönderirlerse Kırşehirli hemşerilerimle birlikte Kırşehir’in kaderini değiştireceğim. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .