Kırşehir’de planlanan yatırımlar gün sayıyor

Kırşehir’de planlanan yatırımlar gün sayıyor

24.08.2017

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’de yapılması planlanan projelerin hayata geçirilmesi noktasında Bakanlıklarla görüşmelerini sürdürüyor…

KIRŞEHİR’DE yılan hikayesine dönen ve umutla beklenilen çevre yolu başta olmak üzere şehrimizin tarihi, kültürü ve turizmi için yenilikçi bir anlayışla hazırlanan projelerin hayata geçirilmesi noktasında girişimler sürdürülüyor.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, yatırımların programa alınması ve projelerin kabul görmesi noktasında Ankara’da Bakanlıklarla yaptığı girişimler ve görüşmeleri sürdürüyor.
AK Parti hükümetinde yapılan kabine değişikliği sonrasında yaptığı ziyaretlerde Kırşehir’e planlanan yatırımların sonuçlandırılmasına ilişkin görüşmelerde bulunan Milletvekili Mikail Arslan, yatırımların gerçekleştirilmesi noktasında öncelikli bakanlıklar arasında yer alan Kalkınma Bakanlığı’nda şehrimiz için olmazsa olmaz denilen yatırımların gerçekleştirilmesi için istişarelerde bulundu.
Milletvekili Mikail Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret etti.
Milletvekili Mikail Arslan, ziyarette şehrimize yapılmasını planladıkları yatırımlar arasında yer alan Kırşehir çevre yolu, Savcılı Büyükoba Pompaj Sulama Sistemi, Hirfanlı Barajı sahil şeridinde gezinti alanları, plaj, bungalov evleri, kamelyalar, karavan park, yüzme havuzları ve araç park yerleri yapılması, Kırşehir’e 5 bin kişilik kapalı spor salonu yapılması konularında Bakan Elvan ile istişarelerde bulundu.
BU ARADA Kırşehir’de yaklaşık 10 yıldır gündemde olan, ancak kamulaştırma sorunları nedeniyle bir türlü yapımına başlanamayan, “istimlak sorunu” nedeniyle değişiklik yapılmış olmasına rağmen, trafik akışının yanı sıra şehrin gelişimi noktasında da önemli olan çevre yolu Yüksek Planlama Kurulu’nun onayına sunuldu.
geçtiğimiz yıl proje değişikliği yapılan ve 35 milyon dolara mal olacağı belirtilen çevre yolunun yatırım programına alınmasına ilişkin müjdeli haber bekleniyor.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .