Kırşehir’de kurumların dezenfeksiyon çalışmaları

Kırşehir’de kurumların dezenfeksiyon çalışmaları

20.03.2020

Kırşehir Belediyesi’nin şehir merkezinde İl Özel İdaresi’nin de hizmet binası içinde dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi. Kırşehir İl Özel İdaresi’nde, koronaviruse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında, hizmet binası, işletmeler bölgesi, İl Genel Meclis Salonu ve idaremiz yemekhanesinde tedbir amaçlı dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapıldı. Binanın her ve her odasına, wc’lere dezenfektan taktırılan Kırşehir İl Özel […]

Kırşehir Belediyesi’nin şehir merkezinde İl Özel İdaresi’nin de hizmet binası içinde dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.
Kırşehir İl Özel İdaresi’nde, koronaviruse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında, hizmet binası, işletmeler bölgesi, İl Genel Meclis Salonu ve idaremiz yemekhanesinde tedbir amaçlı dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapıldı.
Binanın her ve her odasına, wc’lere dezenfektan taktırılan Kırşehir İl Özel İdare’ye giden vatandaşlar görevle güvenlik elemanları tarafından uyarılarak mutlaka ellerini dezenfekte ettiriliyor. Ayrıca Kırşehir İl Özel İdare birimlerine virüs bilgilendirme afişleri asılarak hizmet binasının her katına el dezenfektanları konuldu.
Öte yandan Kırşehir Belediyesi tarafından da koranavirüs başta olmak üzere bakteri ve virüslere karşı toplu ulaşım araçlarında dezenfeksiyon işlemlerini sürdürüyor.
Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri, Veteriner İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlükleri ekiplerinin katılımıyla ortak temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yapılırken, Otobüs Terminali’ndeki ortak çalışmada, temizlik ekipleri halk otobüslerinin temizlenmesi ve silinmesini yaparken veteriner ekipleri, solüsyonlu makineler ve maskelerle dezenfeksiyon yaptı.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ekiplerin yürüttükleri çalışmalarına ara vermeden devam edileceğini, Belediye otobüslerinin çalışma saatlerini yeniden belirlediklerini, halkın temizlik kurallarına daha fazla önem vermelerini, mümkün olmadığında sokağa çıkmamalarını önerdi.
Halkın yoğun olduğu Pazar Yerleri, Yeraltı Çarşısı, Ahi Çarşısı, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde de dezenfekte çalışmalarının aralıklarla devam ettiği görülürken, Kırşehir’in önemli cadde ve sokaklarının boşalması, halkın virüse karşı duyarlılıklarını gösteriyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .