Kırşehir’de Kültür Haftası yaşanacak

Kırşehir’de Kültür Haftası yaşanacak

11.09.2017

Ahilik Haftası kutlamaları içerisinde geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve yoğun ilgi gören Kitap Günleri, 18-24 Eylül’de Ahi Evran Külliyesi’nde…

KIRŞEHİR’DE Türkiye’nin en iyi yayınevleri ile seçkin yazarlarının ağırlanacağı Kırşehir 2. Kitap Günleri, 18-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.
Kırşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Halkbank’ın sponsorluğunda düzenlenecek Kitap Günleri, Kırşehirli okurları ünlü yazarlar ve kitaplarla buluşturacak.
Hazırlıkları tamamlanan Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kırşehir 2. Kitap Günleri etkinliği çalışmaları da hız kazandı.

18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Ahi Evran Külliyesinde düzenlenecek Kırşehir 2. Kitap Günlerine ülkemizin seçkin yayınevleri katılacak.
Ülkemizin seçkin yazarlarının da katılacağı Kitap Günleri’nde ünlü yazarlar okurlarıyla buluşacak, imza günü ve söyleşiler de düzenlenecek.

Kitap Günleri ile Ahi Evran Külliyesi’nde çok büyük bir etkinlik gerçekleştirmiş olacaklarını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ahi Evran Külliyesinde çok büyük bir Kitap Fuarı gerçekleştireceğiz. Fuarımıza Türkiye’nin en iyi yayınevlerini ve seçkin yazarlarımızı davet ettik. Sinan Yağmur, Nurullah Genç, Melih Tuğtay, Talha Uğurluel, Hasan Ali Toptaş, Senai Demirci, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Şimşirgil, Mehmet Ali Bulut, Erhan Altunay, Şermin Çarkacı, Hayati İnanç, Kahraman Tazeoğlu gibi yazarlar ve Azerbaycan’dan Anar Rızayev. Ayrıca Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Hanım da bu etkinliğimize katılarak söyleşi ve imza günü düzenleyecekler. Yani konferanslar ve imza etkinlikleriyle Kırşehir dopdolu bir kültür haftası yaşayacak. Kırşehir için çok güzel bir kültürel etkinlik olacak. Ahilik Haftamızda yine konserlerimiz, söyleşilerimiz, şiir dinletilerimiz, halk oyunları etkinlikleri de yer alacak. Kırşehir Kitap Günleri, sizlerin katılımıyla daha da zenginleşecektir. Bu organizasyon, gençlerimizin ve ailelerimizin kitap okuma alışkanlığını güçlendirerek onların düşünce dünyalarını zenginleştiren, medeniyet tasavvurlarını genişleten ve toplumsal bilinci yüksek, donanımlı insanlara dönüşmesini sağlayan önemli bir organizasyondur. Kitap günlerinde okurların yayıncı ve yazarlarla bir araya gelmesi ile kentte sosyal ve kültürel bir kalkınma olacaktır” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .