Kaman Belediyesi’nin borcu 25 milyon 678 bin lira!..

Kaman Belediyesi’nin borcu 25 milyon 678 bin lira!..

17.04.2019

Başkan Necati Çolak, Belediyenin mali durumunu açıkladı Kaman Belediyesi’nin borcu 25 milyon 678 bin lira!.. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde, Kaman Belediye Başkanlığını kazanarak göreve başlayan Necati Çolak gazetecilere Belediyenin mali durumu, personel ve araç gereç konusunda açıklamalarda bulundu. Başkan Çolak, açıklamasının hemen başında Kaman Belediyesi’nin 1 Nisan 2019 günü itibarı […]

Başkan Necati Çolak, Belediyenin mali durumunu açıkladı

Kaman Belediyesi’nin borcu 25 milyon 678 bin lira!..

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde, Kaman Belediye Başkanlığını kazanarak göreve başlayan Necati Çolak gazetecilere Belediyenin mali durumu, personel ve araç gereç konusunda açıklamalarda bulundu.
Başkan Çolak, açıklamasının hemen başında Kaman Belediyesi’nin 1 Nisan 2019 günü itibarı ile 25 Milyon 678 bin lira borcunun olduğunu söyledi.
Başkan Çolak; “Bu borcun, 7 milyon 837 bin lirasının İller Bankasına, 13 milyon 27 bin lirasının kamu idarelerine, 1 milyon 26 bin lirasının özel bankalara, 3 milyon 657 bin lirasının piyasaya, 130 bin liralık kısmında uzlaşma borçları olmak üzere toplam; 25 milyon 678 bin lira borcu vardır” dedi.
Başkan Necati Çolak, gayrimenkul konusunda ise; “Bu zamana kadar geçen 10 yıllık süre zarfında 12 milyon 213 bin lira arsa satışı yapılmış, 4 milyon 147 bin liralık ev, dükkân gibi menkul olarak toplam 16 milyon 360 bin liralık satış yapılırken hiç alış yapılmamış” ifadelerini kullandı.
Personel bilgileri ve giderleri durumu olarak ise Başkan Çolak “59 memur, 22 sözleşmeli memur, 31 daimi işçi, son alınan 41 kişi ile birlikte 134 şirket elemanı ile toplam 246 personelimiz bulunmaktadır. Bu personellerimizin aylık toplam olarak 1 Milyon 177 Bin lira maaş ödemesi yapılmaktadır” dedi.
Başkan Çolak, Makine araç parkında ise 8 adet aracın 100 bin lira harcanarak tamiri yapılıp hizmete devam ettiğini, 2 aracın ise tamir edilemeyecek durumda olduğunu bu sebepten hurdaya çıkartıldığını hatırlattı.
Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu şartlar altında Belediyeyi devir almış bulunuyoruz. Bu noktada, Kaman Belediyemizin gerek mali, gerek personel, gerekse ekipman olarak bu durumda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hizmetlerin aksamaması için gerekli çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Kamanlı hemşerilerimiz: Devir teslim töreninde anlatıldığı gibi borçsuz ve sorunsuz bir belediye almadığımız gözükmektedir. Adeta Belediyenin maddi açıdan sıkıntı yaşaması için son beş aylık sürede 41 tane personel daha alınarak maaş ödemesinde sıkıntıya sokulmuştur. İnşallah iktidarımızı destek ve gücü ile Kaman halkına verdiğimiz proje ve sözleri gerçekleştirmeye gayret edecek, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra çalışmalarımız kısa süre sonra başlayacaktır.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .